אומנות באילת

אילת תארח למעלה ממאה אמנים בתחומי הציור, הפיסול, הכדרות והצילום שיציגו את יצירותיהם. הכניסה לקהל חופשית

קובי פינקלר , כ' באייר תשע"ד

אומנות באילת
אומנות באילת
קובי פינקלר

למעלה ממאה ציירים, פסלים, כדרים וצלמים, מכל רחבי הארץ, יציגו השנה בביאנלה לאומנות שתיערך באילת.

זו השנה השלישית ברציפות בה מתקיימת הביאנלה ברחבת גלריית האמנות ומוזיאון אילת – מול כיכר התיירות המרכזית.

לקהל מצפה חוויה אמנותית כאשר לצד האמנים אשר יציגו את עבודותיהם יופיעו גם אמני רחוב במופעי מוזיקה, פסלים חיים ומייצגי אמנות .

הביאנלה, אותה מפיקה עיריית אילת באמצעות התאגיד העירוני לתיירות תהווה מקום מפגש של אמנים מאילת והערבה עם אמנים שיגיעו מכל רחבי הארץ, בהם גם קבוצה של 30 ציירים ופסלים אשר יגיעו מבאר שבע להציג בעיר.

בין האמנים שיציגו את עבודתם בביאנלה ניתן למצוא את הטייס ניר יצחק, הספן פנחס פרץ ועורכת הדין אביבה דורפן. כמו כן תתארח תערוכת וידאו ארט אשר יציגו בה: אילן מויאל, אסתר אלקיים, רויטל רטיג, אסנת קלנר, דורון ג'רסי, וסיוון לליב ותערוכת צילומים בה יציגו איציק כהן ובועז (סמו) סמוראי אשר מתמחה בצילומי אמנות תת מימים.

כמו ערים מרכזיות בעולם, גם באילת הביאנלה לאמנות הופכת למסורת. באילת ובערבה מספר רב של אומנים ויוצרים באומנות פלסטית , חלקם הגדול מציג את עבודות היצירה באופן קבוע בגלריית האומנים של העיר בסמוך למוזיאון אילת עירי .

אמיר אלקיים, המנהל האמנותי של הביאנלה : "הביאנלה היא מקום מצוין לאמני אילת להציג ברבים את הכישורים שלהם, כאשר לצד האילתיים יציגו גם אמנים מבחוץ. השנה הכנסנו שני נושאים חדשים בביאנלה, את תחום הוידאו ארט ואת תחום הצילום ואני מאמין שהקהל יזכה לחוויה מושלמת".

יוסי חן, מחזיק תיק התיירות באילת, אמר "אנו פועלים בשנתיים האחרונה רבות להביא רוח חדשה לעיר ולהציגה כעיר תרבותית המאפשרת לתייר למצוא בה נופש מושלם המשלב מזג אויר נפלא בתי מלון מסעדות ואטרקציות מהמובילים בעולם. אנו מאמינים, הוסיף חן, כי יצירת אלטרנטיבה אטרקטיבית לאורחים ולמבקרים, מחוץ לבית המלון, ברחבי העיר בטיילת המחודשת ובאזורי התיירות, גורמת לתיירים לצאת ולחוות את העיר אילת באופן שונה ולגלות עיר תיירות מדהימה ברמה בינלאומית".