השרה לבנת: אליצור יחסר למחנה הלאומי

שרת התרבות ספדה לאורי אליצור. "אידיאליסט, עיתונאי בחסד, פובליציסט ועורך שניחן ביכולת כתיבה נדירה".

בני משה , כ"ב באייר תשע"ד

לימור לבנת, מנסה לגשר
לימור לבנת, מנסה לגשר
ניסים לב
שרת התרבות לימור לבנת (הליכוד ביתנו) ספדה אחר הצהריים (חמישי) לעיתונאי ועורך "מקור ראשון", אורי אליצור, שהלך לעולמו.

"הכרתי אותו שנים ארוכות עוד קודם למינוי כראש לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו בכהונתו הראשונה, ומצאתי בו אדם הגון, הדבק בעקרונותיו, איש נעים הליכות היודע להתהלך עם כל אדם, ועם זאת נחוש ובטוח בצדקת דרכו", אמרה לבנת.

שרת התרבות סיפרה על אהבתו הגדולה של אליצור לארץ ישראל. "אורי היה אידיאליסט, עיתונאי בחסד, פובליציסט ועורך שניחן ביכולת כתיבה נדירה. בטוריו ובמאמריו ביטא תמיד בכישרון גדול רעיונות ועמדות ייחודיים ומקוריים שלא תמיד מצאו את מקומם בשיח התקשורתי בישראל".

לבנת הדגישה כי אליצור יחסר לקוראיו הרבים ולמחנה הלאומי. "אהבתי אותו מאד. אני מבקשת לחזק את ידי בני משפחתו, ומאחלת להם שלא ידעו עוד צער", הוסיפה.

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, פרסם בצהריים דברי הספד על אורי אליצור ואמר כי  "מפעל חיים של אהבת ישראל נדם ברגע אחד".

"אורי היה המצפן  שלי - קראתי את אורי, וידעתי מהי השקפתי", סיפר בנט, "אורי מעולם אורי לא נסחף בזרם פופוליסטי. תמיד ישר, תמיד חד, תמיד אמיתי. הוא ידע במאמר אחד מפתיע ומדויק לשנות תודעה של רבבות רבות של אנשים".

השר סיפר על ביקורו האחרון אצל אורי אליצור, "בפעם האחרונה, השבוע, אתה חלש, תשוש, בקושי מצליח ללחוש. נישקתי אותך במצח. ואז תפסת לי את היד בעוצמה בלתי מוסברת. הבנתי. נוח על משכבך בשלום, יהודי יקר. אני אוהב אותך".