ירושלים בלב בנימין

בבנימין חוגגים את יום שחרור ירושלים בתהלוכה חגיגית, מופע ניגון ירושלמי, והפיכת שכונה לרחוב ירושלמי, "חיבור מיוחד עם הבירה".

אורנית עצר , כ"ז באייר תשע"ד

רחוב ירושלמי בעלי
רחוב ירושלמי בעלי
מטה בנימין

במועצה האזורית מטה בנימין חוגגים מדי שנה את יום שחרור ירושלים, יהודה ושומרון. השנה החגיגות יצויינו בכמה מוקדים ובפעילויות שונות אשר מותאמות למגוון רחב של קהל, החל מהילדים, דרך הנוער וכל המשפחה וכלה במבוגרים. כולם זוכרים את ירושלים וחוגגים.

אתמול (שני) חגגו בישוב עלי את מה שהפך למסורת והפכו את שכונת 'נוף הרים' לרחוב ירושלמי. כל שנה נבחר נושא מרכזי אחר וכל תושבי השכונה עמלים לקראת החגיגה אשר מעירה את עלי ל'מיני ירושלים' על סיפוריה, נופיה והאווירה שלה. הפעם הנושא שנבחר היה אריות ומשתתפים רבים חגגו, שמחו ונהנו.

מחר, יום ירושלים, תתקיים צעדת יום ירושלים בהשתתפות כל ישובי גוש שילההצעדה תצא בשעה 16:00 משילה ותעבור דרך שבות רחל וגבעות שילה. לאחר מכן, החל מ-16:30 יופעלו בישוב הדעת מתנפחים, תחנות פעילות, דוכני מזון וכן תתקיים תפילת מנחה משותפת. בנוסף תוצג ההצגה 'ירושלים במתנה' בהפקת תאטרון נקודה טובה.

ביום חמישי יתקיים מופע מיוחד 'ניגון ירושלמי' לתושבי בנימין, לרגל יום ירושלים ופתיחת "חודש המורשת היהודית". 'ניגון ירושלמי' הינו מופע השוזר את מיטב התפילות, השירים והסיפורים של ירושלים, בהשתתפותו של הזמר דוד ד'אור. המופע ייערך בעפרה בשעה 20:30.

"ירושלים בירתה הנצחית של עם ישראל ממוקמת בנחלת שבט בנימין, היא הלב של בנימין והלב של עם ישראל לדורותיו", סיפרה תמר אסרף, דוברת המועצה האזורית מטה בנימין והוסיפה "את הקשר הנצחי וההדוק בין ירושלים ובנימין הרגשנו היטב ביומה השלישי של מלחמת ששת ימים בשנת 1967, כאשר חיילי צה"ל עלו להר הבית נפתחה המערכה על בנימין. ביום בו שבנו לירושלים גם שבנו לשאר חלקי הנחלה של שבט בנימין שנמצאים כיום בתחום המועצה האזורית מטה בנימין. הרי בנימין צופים לעבר ירושלים, חובקים אותה מצפון, שומרים עליה, שותפים בבנייתה וחוגגים איתה את יום חגה. בישובי המועצה מציינים השבוע את החיבור המיוחד הזה שבין בנימין לירושלים".