תלמידי ישיבות תיכוניות: הכשילו אותנו בתנ"ך

מאות תלמידים חתמו על עצומת מחאה שנשלחה למשרד החינוך. "הבגרות היתה לא הוגנת". משרד החינוך: הטענות ייבדקו.

בני טוקר , כ"ז באייר תשע"ד

בגרות. לא בכיתה י'
בגרות. לא בכיתה י'
פלאש 90

מאות תלמידי ישיבות תיכוניות ואולפנות חתמו על עצומה שנשלחה למשרד החינוך ובה הם דורשים להוסיף להם נקודות בגין בחינת הבגרות בתנ''ך שלטענת התלמידים היתה קשה מהרגיל.

תלמיד מאחת הישיבות אמר לערוץ 7 כי הבחינה ברמה של 5 יח"ל לא תאמה את חומר הלימודים, "כשהתחלנו את הבגרות, הופתענו לגלות שהיא קשה ומסורבלת. השאלות היו מוצגות בסעיפים ובתתי סעיפים, חלק מהן היו על חומר שלא נלמד בכיתה ורובן ככולן היו מנוסחות בצורה מסורבלת המקשה על ההבנה".

לדבריו הזמן שהוקצב לפתרון הבחינה, שעה וחצי, לא הספיק. "בשל ניסוח השאלות ובשל הסעיפים הרבים שהיו בבחינה התקשנו לסיים את הבחינה בזמן הנדרש ורובנו לא סיימו אותה במלואה".

הם קוראים למשרד החינוך לשקול הוספות נקודות לנבחנים, "אנו מבקשים שתבדקו נושא זה לעומק, תעניקו לנו נקודות נוספות (פקטור) כדי שנצליח לקבל ציון המשקף את ידיעותינו ושתאפשרו לנו לגשת בחורף הקרוב לשאלונים אלו בכדי לשפר את הציון".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה, כי "במהלך בדיקת המבחנים נוהג המשרד לערוך בדיקה מקיפה של המחברות. אם יימצא שהתעורר קושי בבגרות בתנ"ך למגזר הדתי, הרי שהמשרד ייתן את המענים הנדרשים ובלבד שהתלמידים לא יפגעו".