וורצמן בכרמיאל: לחזק את האמון בחמ"ד

סגן שר החינוך סייר בכרמיאל ובמעלות תרשיחא. ''לחזק את המשפחות ששולחות את ילדיהן לחינוך הממלכתי דתי".

חזקי ברוך , כ"ז באייר תשע"ד

וורצמן במעלות
וורצמן במעלות
יח''צ

סגן שר החינוך אבי וורצמן (הבית היהודי) סייר היום (ג') במעלות תרשיחא ובכרמיאל, נפגש עם ראשי העיר, נציגי מחלקות החינוך והמפקחים באזור, במטרה לעמוד על התפתחות מערכות החינוך בערים אלו ועל הצרכים והאתגרים העומדים בפניהן.

במעלות תרשיחא נפגש סגן השר עם ראש העיר שלמה בוחבוט ועם עובדי מחלקות העירייה.

וורצמן קיבל סקירה על הצלחתה של מערכת החינוך בעיר. בשנת 2009 שמה לה מעלות כמטרה להציב את הגיל הרך בראש סדר העדיפויות, מהלך שהצליח והוביל את העיר לקבל את פרס החינוך בשנת 2014.

במפגש השתתפו גם נציגי הבית היהודי וחברי הגרעין התורני שהעלו צרכים בפיתוח החמ"ד בעיר. "מדהים לראות איך מעלות תרשיחא צועדת קדימה ומובילה מהלכים משמעותיים בתחום החינוך. העירייה בהובלת ראש העיר שמה לה כיעד לקדם כל ילד ולהעניק לו את הצרכים הראויים והתוצאות נראות בשטח", אמר וורצמן.

"מעלות תרשיחא מהווה סמל ודוגמא לחיים משותפים בין דתיים לחילונים ובין יהודים לערבים מתוך הבנה וכבוד", הוסיף סגן שר החינוך. בהמשך ביקר סגן השר בחדר ההנצחה בבית הספר ''נתיב מאיר'' לזכר נרצחי פיגוע הדמים במעלות שרק לפני שבוע צוינו 40 שנה לטבח.

בכרמיאל התקיים מפגש רחב בבית הספר מקיף אמי"ת יחד עם ראש העיר עדי אלדר, סגן ראש העיר רותם ינאי, מפקחים בחמ"ד וצוותי החינוך בגנים ובבתי הספר, כדי לדון בסוגיות ובאתגרים העומדים בפני החמ"ד בפריפריה.

סגן השר וורצמן בירך על העשייה ואמר כי "יש בעיר הזו מערכת חינוך מפוארת. החינוך הממלכתי דתי בעיר השכיל לשלב אוכלוסיות שונות ומגוונות ולתת לו מענה לצרכיו השונים. השילוב הזה הוכח כהצלחה הן בתחום הלימודי והן בתחום החברתי. עלינו כציבור דתי לאומי לתת אמון במוסדות שלנו ולחזק את המנהלים וצוותי החינוך. עלינו לחזק את המשפחות ששולחות את ילדיהן לחינוך הממלכתי דתי ולעודד ציבורים נוספים לעשות כך".