לראשונה בכותל: תפילה ביום השחרור מגרמניה

השבוע התכנסה קבוצה בכותל המערבי לציין תאריך חשוב ומשמעותי שלא זוכה להכרה גדולה - כ"ו באייר, יום השחרור וההצלה של יהודי אירופה.

יוני קמפינסקי , כ"ח באייר תשע"ד

תפילה ביום השחרור מגרמניה
תפילה ביום השחרור מגרמניה
אלי סגל

כ-150 מתפללים מכל רחבי הארץ עלו השבוע, למרות הפקקים ובעיות התחבורה בשל ביקור האפיפיור, אל רחבת הכותל המערבי לתפילה לרגל יום השחרור וההצלה של יהודי אירופה, בתאריך כ"ו באייר.

ציונו של היום בתאריך העברי ולא בתאריך הלועזי כפי שהיה כל השנים, החל ע"י סגן נשיא הקונגרס היהודי רוסי איש העסקים גרמן זכרייב, שיזם כתיבת שלושה ספרי תורה בטקסים מיוחדים שהתקיימו בכנסת, בכותל ובביתו של רבי חיים קניבסקי בבני ברק בסוף השבוע שעבר.

בטקסים הללו השתתפו הרב הראשי הרב דוד לאו, אביו הרב ישראל מאיר לאו, שרים חברי כנסת, רבנים מ'ועידת רבני אירופה', ואישי ציבור כדוגמת שגריר רוסיה בישראל כו'.

השבוע, ביום שני, התקיימה התפילה הראשונה לזכר יום השחרור וההצלה, ומתוך הסידורים המיוחדים שהודפסו לרגל כ"ו באייר, קראו מתפללים פרקי תהילים ותפילה לזכר הנספים קדושי השואה, וציינו את נס ההצלה של יהודי אירופה.

גרמן זכרייב אמר כי מהיום והלאה, יפעל להמשיך ולציין את התאריך העברי כדי שהעם היהודי יזכור תמיד לא רק את השואה האיומה אלא גם את נס ההצלה של העם היהודי.טוען....