לאחר ביקור יעלון: הרס מבנים בבנימין

כוחות המנהל האזרחי הרסו שני מבנים בגוש טלמונים ומבנה בגאולת ציון. הרב גולדמינץ שביתו נהרס: יש מי שעוסק בריקון החלק שכבר התמלא.

אורלי הררי , כ"ח באייר תשע"ד

הרס הבית בגינת אגוש
הרס הבית בגינת אגוש
צילום: הרב מאיר גולדמינץ

המנהל האזרחי וכוחות מג"ב הגיעו היום (רביעי) ליישובי גוש טלמונים שבאזור בנימין והרסו מבנה בישוב זית-רענן ומבנה נוסף בגבעת אגוז. 

מוקדם יותר, הרסו הכוחות שני מבנים במאחז גאולת ציון שבגוש שילה.

הרב מאיר גולדמינץ, ראש ישיבת חוות גלעד, אשר ביתו נהרס הבוקר בגבעת אגוז, אמר "כשהכוס חצי מלאה, כשגאולת ישראל עומדת באמצע התהליך, וארץ ישראל הולכת מתיישבת ביהודים השבים אל מולדתם, יש כאלו שעוסקים במילוי החלק החסר, ולבושתנו, יש מי שעוסק בריקון החלק שכבר התמלא.

"אני בחרתי לפעול למען גאולת ישראל. חבל ששר הביטחון העמיד את עצמו מן העבר השני", הוסיף הרב גולדמינץ. 

אתמול סייר שר הביטחון משה יעלון במועצה האזורית מטה בנימיןבמהלך הביקור אמר השר "אני מלווה מקרוב את ההתיישבות בבנימין בפרט וביהודה ושומרון. אני שמח לראות את ההתפתחות, ואנחנו עושים הרבה דברים כדי לקדם את ההתיישבות. אין ביטחון בלי התיישבות. במקום שבו אין התיישבות, אין ביטחון.

"כל עוד אנו מתמודדים על הדרך וצדקתה, ואיננו מאבדים את המצפן, אני רואה את הזמן פועל לטובתנו. ההתיישבות היא גם התיישבות ערכית שלוקחת על עצמה משימות חברתיות ולאומיות. אני שמח לראות בבנימין, את המנהיגות שלוקחת כאן אחריות ומעורבת בעשייה חינוכית וחברתית".