קייטנות הקיץ של משרד החינוך לא לחרדים

בש"ס טוענים כי המיזם "ביה"ס של החופש הגדול" מפלה בין חרדים לחילונים. ח"כ אזולאי פנה ליועץ המשפטי לממשלה ולמבקר המדינה בעניין.

חזקי ברוך , כ"ח באייר תשע"ד

לא השכלנו. אזולאי
לא השכלנו. אזולאי
פלאש 90

בעוד כחודש יצאו למעלה ממיליון ילדים וילדות לחופש הגדול. משרד החינוך בשיתוף עם מרכז השלטון המקומי יפעילו את תכנית הקייטנות "ביה"ס של החופש הגדול".

בש"ס טוענים כי מעיון בתוכנית הקייטנות של משרד החינוך עולה כי ילדי החינוך החרדי הופלו לרעה, "התוכנית אינה כוללת את בתי הספר הנמצאים תחת האגף 'המוכר שאינו רשמי'".

ח"כ דוד אזולאי (ש"ס) פנה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לבטל את מיזם הקיץ של משרד החינוך, "לדעתי התוכנית מפלה בין קבוצות מגדר שונות באוכלוסייה. האם התוכנית אושרה על ידך ו/או מי מטעמך?" שאל חה"כ אזולאי ופנה ליועץ המשפטי להפסיק את המיזם עד לבדיקת העניין.

חה"כ אזולאי פנה גם למבקר המדינה וביקש ממנו לבדוק את העניין. כמו כן היום הוגש על ידי חה"כ אזולאי בקשה לדיון מהיר בנושא בוועדה לביקורת המדינה.

יו"ר המועצה לשלום הילד, דר' יצחק קדמן, פנה אף הוא לשר החינוך בעניין, "מההחלטה ייפגעו תלמידי המגזר החרדי שרובם הגדול והמוחלט לומדים בבתי הספר מוכרים שאינם רשמיים ... למרבית האבסרוד חלק גדול מאד מהתלמידים באים ממשפחות עניות ומעוטות יכולת שדווקא הם זוקקים להסדר החדש והמוברך" כותב דר' קדמן