הונחה אבן הפינה לקרייה החינוכית בחולון

בטקס מרגש שנערך ביום ב', הונחה אבן הפינה לבניית קריית חינוך בחולון. הקריה תכלול את ישיבת בנ"ע ואת תיכון בנ"ע כרם שלמה.

יעל רון , כ"ח באייר תשע"ד

בטקס
בטקס
גילי צרפתי

בטקס מרגש שנערך ביום שני האחרון, הונחה אבן הפינה לבניית קריית חינוך בעיר חולון.

תכנון הקריה נמשך 15 שנה והוא עתיד לכלול בתוכו את ישיבת בני עקיבא, ואת תיכון בני עקיבא כרם שלמה לנוער הציוני- דתי בחולון.

בטקס אבן הפינה השתתפו הרב הראשי לחולון הרב גור אריה, ראש העיר מוטי ששון, מנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא הרב בני נכטיילר, רב העיר צפת הרב שמואל אליהו, מפקחת משרד החינוך אסתר אורנבוך ועוד מכובדים נוספים מרשת בני עקיבא, מעיריית חולון ותושבים בעיר, הורים ותלמידים.    

בטקס הדגיש ראש העיר את החיבור לציבור הדתי לאומי, את החשיבות של הקהילה בהתפתחות העיר חולון ומתן מענה חינוכי ערכי ולימודי ללא פשרות, ברמה הרוחנית והפיזית. הרב בני נכטיילר בירך את ראש הישיבה, הרב שאול פיינה ומנהל התיכון, פרץ יוסף, את הצוות החינוכי והתלמידים שעתידים להגדיל בתורה ולהאדירה, "הנחת אבן הפינה למוסדות חינוך גדולים, ערכיים ומצוינים בחולון עם התחברות לכלל ישראל, זאת מטרת בנית קריית החינוך", אמר הרב נכטיילר, "בעזרת ה' המוסדות הללו יגדלו ויפרחו".  

הרב שמואל אליהו דיבר על חשיבותה של הישיבה התיכונית והמשמעות הרבה של הגדלת התורה מתוך ערכים וחיבור לעם ישראל, ובניית רוח האומה שנעשית על ידי מוסדות כמו הישיבות התיכוניות, הגורמות להגדלת התורה.