מקלב: מישהו רצה לעשוק את החקלאים

בעקבות מכירת 'תנובה' לסינים, אמר סגן יו"ר הכנסת ח"כ אורי מקלב, "מכירת 'תנובה' לסינים מוכיחה שמישהו מעוניין לעשוק את החקלאים".

חיים לב , כ"ח באייר תשע"ד

מעוותים את המציאות. מקלב
מעוותים את המציאות. מקלב
פלאש 90

במסגרת הצעה דחופה לסדר בעניין מכירת 'תנובה' לסינים, אמר סגן יו"ר הכנסת ח"כ אורי מקלב, "מכירת 'תנובה' לסינים מוכיחה שמישהו מעוניין לעשוק את החקלאים"

"במכירה של תנובה בסיבוב הראשון, לפני כארבע שנים, באו והלינו על המחיר. טענו שזה לא באמת משקף את השווי של תנובה. ומה קיבלו אז החקלאים במכירה הראשונה? מעט. אבל היום, עם מכירתה של 'תנובה' לחברת 'ברייטפוד' הסינית בשווי כפול – מבלי שהיו תמורות שהטיבו עם תנובה או עם שוק החלב בשנים האחרונות, להיפך השוק רק נשחק לנוכח המחאה החברתית – הרי שברור לחלוטין שהמכירה אז הייתה בשווי חסר. מישהו רצה לעשוק את החקלאים", אמר מקלב.

במהלך הדיון העיר סגן יו"ר הכנסת, ח"כ יצחק וקנין שניהל את הישיבה, כי כחקלאי בעברו הוא קיבל עבור מכירת 'תנובה' הראשונה כ-30 אלף שקלים בלבד. "מי שמכר את 'תנובה' במכירה הראשונה עשה קופון, ואת זה צריך לחקור. היום אנחנו יודעים את השווי האמיתי שלה", הוסיף.

על כך ציין ח"כ מקלב כי "סופו מוכיח על תחילתו, ולכן ברור לחלוטין שמישהו רצה לגרוף הון על גבם של החקלאים – ואת התשובה לכן אנחנו חייבים לתת היום לחקלאים".