וייס: להיות ערניים יותר

דניאלה וייס תוקפת את ההחלטה להרוס דווקא ביום ירושלים בתים במאחזים, "יעלון ונתניהו לא יכולים לרחוץ בניקיון כפיהם".

בני טוקר , כ"ט באייר תשע"ד

ההרס ב"ישא ברכה"
ההרס ב"ישא ברכה"
צילום: יוסי רבי - מזכיר מצפה יריחו

דניאלה וייס, חברת תנועת ההתיישבות נחלה, מצרה על הרס הבתים שהתבצע בבוקר יום ירושלים, במאחזים גאולת ציון, זית רענן, גבעת אגוז וישא ברכה.

לדבריה, כל הבתים שנהרסו היו בתוך שטח המתאר של היישובים, "מדובר באדמות מדינה שאמורות לעמוד לרשות ההתיישבות. זה בתוך תחומי היישובים וחלק מתכניות המתאר".

וייס טוענת, כי אי אפשר כל הזמן להסתתר מאחורי הסינר של פקחי המנהל האזרחי, "אני פונה לשר הביטחון ולראש הממשלה, אינכם יכולים לרחוץ בניקיון כפיכם. הרס בתים של אנשים, זה פעולות שלא יכולות להיעשות בלי פיקוח ישיר של שר הביטחון וראש הממשלה. הם לא יכולים להשאיר את ההחלטות בידי המפקדים בשטח והמנהל האזרחי".

דניאלה וייס מצטערת שכל זה קרה דווקא ביום ירושלים, "הילדים שלי והנכדים שלי משתתפים בריקודגלים, ואנחנו באמת מאוד שמחים על ההישגים ביום ירושלים, אבל צריכים להיות ערניים שהשמחה על ירושלים לא תהיה במקום יהודה ושומרון. מצער שדווקא בחודש הגאולה במקום להמשיך לבנות, הורסים בתים. אנחנו בתנועת נחלה, נמשיך להקים נקודות יישוב חדשות, נגבש גרעיני התיישבות ונעלה ברוב עם, לנקודות החדשות, כך נבלום בפועל את ההרס. עם כל הכאב על ההרס אנחנו נמשיך להציב יעדים על ראש ההר".