אבוטבול נלחם בהסתה נגד חרדים

ראש העיר בית שמש הגיש תלונה במשטרה על הסתה וקריאות לאלימות. "החלטנו לעשות סוף להסתה ברשתות החברתיות".

חיים לב , כ"ט באייר תשע"ד

משה אבוטבול
משה אבוטבול
צילום: פלאש 90

ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול הגיש תלונה למשטרת ישראל על הסתה חמורה המתנהלת כנגדו באופן אישי עד כדי איומים על חייו וכנגד המגזר החרדי בעיר ונבחריו במועצת העיר בית שמש.

העיר בית שמש ידעה בחצי השנה האחרונה שני סבבי בחירות סוערים שהסתיימו שניהם בניצחון מרשים של משה אבוטבול. רובם של תושבי העיר מעוניינים לחיות בשלווה ובאחדות, אך ישנם גורמים פוליטיים אשר מנסים להלהיט את הרוחות ולהעכיר את האווירה הציבורית.

לשיא הגיעו הדברים כאשר אותם פעילים החלו להשתולל בהסתה פרועה בשלטי רחוב ובעיקר ברשתות החברתיות באופן חמור ובוטה כנגד הציבור החרדי וזכותו להתגורר בעיר וכנגד נבחרי הציבור החרדי ובראשם ראש העיר משה אבוטבול.

בטופס התלונה כתב ראש העיר: "להלן מקבץ אקראי של ציטוטים מתוך ההשתוללות הבלתי פוסקת ברשתות החברתיות המכיל: פשעי שנאה, כינויי גנאי, עלבונות, הוצאת שם רע, הוצאת דיבה, לשון הרע וקללות, כלפי ראש עיריית בית שמש אישית, המגזר החרדי בכלל, העדה האשכנזית וכו'. וכן קריאות לפעילויות אלימות בלתי חוקיות, למרד מיסים, להחרמת מגזר ולגזענות".

בין היתר נכתבו הכינויים והנאצות: "החרדים הם סרטן, מזוהמים, חזירים, ילידי השטן, בוגדים, נוכלים, פראי אדם, מכת חושך, אוכלי חינם, פינגווינים, פרזיטים" וקללות נוספות שאין הדף סובלן.

חלקם אף קראו באופן ישיר לפגיעה בחרדים ובראש העיר: "לפלוש לדירות ברמה ולא לתת לחרדים להתפתח, כל תושבי בית שמש חייבים לצאת להפגנה בתוך הרמה ולהחריב שם הכל גם את ביתו של העבריין אבוטבול ,להקיא את כל החרדים מתוכינו, לזרוק אתכם לתרקומיא, כלבים אנחנו נכה בכם, אנחנו נשבור לכם את העצמות".

וכללו גם קללות המוגדרות כ"פשעי שנאה" שאילו היו נאמרות כנגד כל קבוצה אחרת מדינת ישראל, היינו עדים לסערה תקשורתית גדולה ושרשרת גינויים מקיפה, כמו: "תקבל דום לב, יבוא לכולם סרטן, שישרפו עוד קיצוניים, תשרף כל שכונת חפציבה, שונא חרדים ורוצה שתמותו".

בימים האחרונים שוחח אבוטבול עם מפקד משטרת בית שמש סנ"צ שלומי טולידנו והתריע בפניו מפני ההשלכות החמורות הצפויות ממערכת הסתה פרועה כזו, אתמול כאמור הגיעו חוקרי המשטרה ללשכתו של אבוטבול לגביית עדות וקבלת מסמכים מפלילים.

אבוטבול אמר כי "בתקופה האחרונה נחצו כל הקווים האדומים מצד פעילי האופוזיציה בעיר, והגיעו מים עד נפש. מתוקף האחריות הציבורית המוטלת עלי, מחובתי להגיש תלונה במשטרה ולהתריע מבעוד מועד. הכתובת כבר רשומה על הקיר ולצערינו כבר ראינו שמילים יכולות לרצוח"

עוד נמסר, כי מדובר רק בתחילתה של מדיניות חדשה של אפס סובלנות לאלימות, גם כשהיא בשלב המילולי שלה וכך היא גם מוגדרת ע"פ חוק.

"בתחילה חשבנו לכופף את הראש מפני גל ההסתה העכור ולהמתין עד שיסתיימו מערכות הבחירות, אולם לצערנו ההסתה האלימה אינה פוסקת, והגיע הזמן לעשות לזה סוף" הוסיף אבוטבול, תוך שהוא מציין כי במקביל להגשת התלונה במשטרה, יועברו החומרים המפלילים לטיפול משפטי ויוגשו תביעות אישיות כנגד המסיתים.