זועבי כינתה את חיילי צה"ל רוצחים

הח"כית הרצתה בפני תלמידים מתיכון רוגוזין בקרית אתא, במסגרת סיור במשכן. תלמידים נטשו את הדיון לאחר הדברים של הח"כית.

חזקי ברוך , א' בסיון תשע"ד

מאשימה. זועבי
מאשימה. זועבי
פלאש 90

עימות סוער בין תלמידי כיתה ט' בחטיבה ב' "רוגוזין" בקרית אתא לחברת הכנסת חנין זועבי במהלך ביקור בכנסת.

התלמידים דיווחו כי במהלך הרצאה כינתה הח"כית את חיילי המרמרה 'רוצחים'. לטענתם, הם יצאו באמצע ההרצאה לאחר שסתרו את דבריה ואף שלחו מכתבי תלונה לשרים בממשלה.

"הגענו ללמוד ממנה על תפקיד חברי הכנסת ותו לו. אבל היא החלה לדבר על תקרית המרמרה ואמרה שחיילי צה"ל שלנו רוצחים", סיפרה אחת התלמידות לעיתון ידיעות אחרונות. "תלמידים אמרו לה שהיא צריכה להתבייש בדברים שלה. אנחנו שמתגייסים לצבא עוד ארבע שנים, והאחים שלנו משרתים בצבא לא צריכים לשמוע דברים כאלה בעיקר מנציגת ציבור במדינת ישראל. איזה מסר ניתן בכלל בשיחה הזאת. לדעתי אנחנו חווינו הסתה שמנוגדת למילה דמוקרטיה במעוז הדמוקרטיה".

"אנחנו חושבים שמשרד החינוך ויו"ר הכנסת צריך לפקח על הנעשה במרכז המבקרים", סיפרה תלמידה. "היא אמרה לנו שהיינו צריכים להיות איתה על המרמרה. היא חזרה ואמרה שהיא פלסטינאית גאה במדינת ישראל. גם המורה הגיבה לה, היא קמה ואמרה לה 'זאת מדינה יהודית ואת ישראלית פלסטינאית'. אנחנו מצפים להתנצלות על הדברים שלה".

ח"כ זועבי מסרה בתגובה כי "'משט החירות' היה משט נגד המצור הפושע על עזה. צה"ל, כמו תמיד, הוא הצד התוקפני, האלים, שתקף פעילים חפים מפשע. המצור הוא הפשע, והמשט הוא שיא האנושית והמוסר. אנא לא לבלבל בין מדכא לבין לוחם החופש.

בושה למורים ולמנהלים שנוער תמים ייחשף לדמגוגיה שקרית, שלא נותנת לדור העתיד כלים מוסריים להתמודד עם עוולות שגורם המשטר והמדינה שאמורים לייצג אותם. עם זאת, אני צריכה להגיד שהתלמידים לא עזבו את ההרצאה באמצע דברי, סיימתי את ההרצאה ובסופה ובעת הדיון התלמידים הביעו התנגדות לדברי. הוויכוח לא חרג מגדר ה'סביר'".