השר בנט: נתניהו לא חלק מהמחנה הלאומי

"לא יכול להיות שאדם בעד מדינה פלסטינית וחלק מהמחנה הלאומי", טען שר הכלכלה. על לבני אמר "היא אוהבת לתקוף אותי, זה ריפוי בעיסוק".

עדו בן פורת , ב' בסיון תשע"ד

השר בנט בכנס הINSS
השר בנט בכנס הINSS
חן גלילי

שר הכלכלה נפתלי בנט (הבית היהודי) התייחס בראיון לערוץ 2 ליחסיו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וסיפר כי הוא לא נרגש מאיומי הפרישה של לבני ולפיד - במקרה של סיפוח אזורי ההתיישבות.

במהלך הסיור הלילי שהוביל ביום ירושלים, נשאל בנט האם הוא רואה את עצמו כראש מחנה הימין והשיב כי "מבחינת המחנה הלאומי פרופר - היום הבית היהודי זו התנועה המרכזית, אין יותר מדי מחלוקת על זה".

שר הכלכלה סיפר על עבודתו השוטפת עם ראש הממשלה נתניהו והדגיש כי בתקופה האחרונה היחסים ביניהם טובים. "זה לא סוד שהיו לנו עליות ומורדות, יותר מורדות מעליות בהיסטוריה בינינו".

"לא יכול להיות שאדם שהוא בעד מדינה פלסטינית הוא חלק מהמחנה הלאומי. יש לי מחלוקת מהותית עם נתניהו. שכשהוא עמד על הדוכן והצהיר שהוא תומך בהקמת מדינה פלסטינית בארץ ישראל - זו טעות נוראה", הבהיר.

באשר לכישלון המשא ומתן המדיני עם הפלסטינים אמר יו"ר הבית היהודי "אני מאמין שצריך להחיל את החוק הישראלי על השטחים הישראלים ביהודה ושומרון, ונתחיל בגוש עציון, אריאל וגוש נתב"ג. אני פחות נבהל מרעש או לחץ רגעי של ארה"ב או אירופה. אני אומר שעברנו את פרעה, נעבור גם את זה".

"יש שם 400 אלף ישראלים ו-70 אלף פלסטינים, מציעים לאותם ערבים אזרחות - אם ירצו הם ייקחו, אם ירצו תושבות גם בסדר. היום יש לך בארץ מיליון וחצי ערבים, אז יהיה לך במקום 1.5 - 1.57, ביג דיל", הוא הסביר.

בנוגע לשאר הפלסטינים ביהודה ושומרון, בנט מבקש להעניק להם אוטונומיה. "אין פתרונות קסם, אני מציג משהו שהוא לא פתרון מושלם, אני קורא לו 'היוזמה הלא מושלמת'", אמר.

השר בנט לא מתרגש מאיומי לפיד ולבני לפרוש מהקואליציה במידה ויסופחו אזורי ההתיישבות. "לבני לא כל כך מעסיקה אותי למען האמת, אני רואה שהיא אוהבת לתקוף אותי, וזה ריפוי בעיסוק. אני מקווה מאוד שהממשלה תחזיק מעמד, יש לנו דברים חשובים לעשות וחבל לי שהיא תתפרק בגלל שטויות".

"אמרו לבן גוריון שאם הוא ילך על הכרזת המדינה, העולם יקרע לו את הצורה, והוא הכריז על המדינה למרות שארה"ב כבר אמרה לו 'לא'. בן גוריון לא ויתר. הוא היה הכי פרגמטיסט, וגם אני. גוש עציון תחילה, אריאל, לאט לאט, לא הכול במכה. אנחנו יורשי מפא"י, לא להתבלבל", דברי בנט.