רפורמה בי-ם: הרשמה לנישואין - בישיבה

בלי ביטול תורה. המועצה הדתית תאפשר לתלמידי ישיבות דתיות-לאומיות להירשם לנישואין בישיבה.

עדו בן פורת , ד' בסיון תשע"ד

חתונה נישואין נישואים טבעת ידיים אירוסין
חתונה נישואין נישואים טבעת ידיים אירוסין
Office XP

תלמידים בישיבות ציוניות-דתיות ובאוניברסיטה העברית בירושלים יוכלו להירשם לנישואין באוניברסיטה ובישיבה.

יו"ר המועצה הדתית בירושלים, יהושע ישי, הוציא השבוע הנחיה למחלקת רישום נישואין במועצה הדתית לאפשר לאוניברסיטאות והישיבות הדתיות הלאומיות בעיר לערוך את הרישום הנישואין שלהם בישיבות ובאוניברסיטאות.

רשמי הנישואין של המועצה הדתית יצאו פעם בחודש לקמפוסים והישיבות על מנת לרשום את הבחורים לנישואין באופן מרוכז.

מטרת ההנחיה של ישי נועדה להקל על הבחורים הצעירים העוסקים בלימוד לתואר או לימוד תורה ולמנוע מהם את הצורך של כל אחד מהם להגיע באופן אישי למועצה ולעמוד בתור.

במכתב ששלח בימים האחרונים לישיבות מנהל מחלקת נישואין במועצה הדתית הרב דוד בנינו נכתב כי "בממסגרת הדיונים המתקיימים אצלנו כל הזמן לצורך שמירת קודשי הדת הוחלט לאפשר רישום מרוכז של הבחורים בישיבתכם, מה שיחסוך להם זמן וביטול תורה על ידי נציג שלנו שיבוא אליכם לפי תיאום, (כגון אחת לחודש או אחת לשבוע  וכיוצ:"ב). שירות זה אינו עולה תשלום כלשהו, מלבד האגרה הקבועה בחוק".

בין הישיבות שזכו השבוע לשירות הייחודי נמצאות ישיבות מרכזיות בציונות הדתית - 'מרכז הרב', 'עטרת כהנים', ישיבת הכותל, ישיבת 'בית אורות' וישיבת 'המאירי'.

לדברי יו"ר המועצה הדתית, בימים הקרובים יצא מכתב דומה גם לאוניברסיטה העברית ומקומות נוספים שיהיה בהם ביקוש לנושא.

בירושלים פועלת רק האוניברסיטה העברית החולשת על שני קמפוסים בהר הצופים ובגבעת רם בהם לומדים אלפי תלמידים, אולם מלבד האוניברסיטה העברית פועלים מכללות נוספות. יו"ר המועצה הדתית הסביר כי "ציבור הסטודנטים נחשב לסקטור עסוק  ועמוס במטלות של לימודים ועבודה, ולכן מצאנו לנכון לסייע להם ולאפשר להם שלא לעזוב את ספסל הלימודים, ולבוא אליהם במקום זה.

"אנחנו מעוניינים להקל על הציבור, וזו הייתה עוד הזדמנות להרחיב את הרפורמה של שר הדתות נפתלי בנט וסגן השר הרב אלי בן דהן. במסגרת הדיונים שאנחנו מקיימים באופן שוטף כיצד לשפר את השירות לאזרח עלה הרעיון להקל על הסטודנטים ובחורי הישיבות ולהגיע אליהם באופן אישי ומרוכז, ובשל כך הנחיתי להוציא את זה לביצוע מיידי", הסביר.