לראשונה: כנס ארצי לגננות

800 גננות וסייעות מכל רחבי הארץ בכנס ארצי ראשון. סגן השר וורצמן: זוהי רק תחילת הדרך להעצמת הגיל הרך.

עדו בן פורת , ז' בסיון תשע"ד

כנס הגננות
כנס הגננות
יח''צ

כנס גננות ארצי התקיים היום (חמישי) לראשונה ביוזמת סגן שר החינוך אבי וורצמן המופקד על החינוך לגיל הרך על במשרד החינוך.

בכנס השתתפו כ-800 גננות וסייעות מכל הארץ, מפקחות וסגל המטה במשרד החינוך. את הכנס הובילה מנהלת אגף הגיל הרך במשרד, סימה חדד מה יפית.

"החשיבות הגדולה ביום הזה היא קודם כל ההכרה בחשיבות של עבודת הגננות", אמר וורצמן. ''מחקרים רבים מראים כי ההשקעה בגיל הרך משפיעה באופן המשמעותי ביותר על התפתחותו של הילד וחשובה לנו כמדינה המבקשת לגדל אזרחים יצירתיים, יצרניים ותורמים".

במהלך היום עלו סוגיות מהותיות בהתפתחות הילד ונדונו אפשרויות לשימת נושא הגיל הרך במרכז החשיבה במשרד ומחוצה לו. במסגרת התכנית העביר האומן חנוך פיבן סדנא על יצירתיות ויצירות עם דברים שנמצאים בסביבה.

חוקר המוח דר׳ ראיד מועלם דיבר על חשיבות השנים הראשונות לפיתוח המוח ועל חשיבותה והשפעתה של עבודת הגננות בגן על עתיד הילדים. בהמשך שוחח דר׳ איל רם, מנכ״ל המכון לדמוקרטיה, על למידה משמעותית בגנים.

הגננות שהשתתפו באירוע ברכו על קיומו של הכנס ועל המהלך כולו וציינו כי "העובדה ששמים את הגיל הרך בקדמת הבמה ומכירים בעבודתן של הגננות ובחשיבותה הרבה של עבודה זו על התפתחותו של הילד נותנת רוח גבית להמשיך ולעסוק במקצוע החשוב הזה".

סגן השר שיזם את המהלך אמר בתום הכנס "אני רואה חשיבות עצומה בהעלאת קרנן של הגננות ובתמיכה בהן. הרב שלמה קרליבך אמר פעם 'כל מה שילד צריך הוא מבוגר אחד שיאמין בו'. אני מאמין בילדים. אני מאמין בגננות. זוהי רק תחילת הדרך להעצמת הגיל הרך. אני מבטיח לעשות הכל כדי להעמיד במרכז את הילדים הרכים ואת המחנכות המסורות שעושות יומם ולילה עבורם".