מה חושב המרצה הבכיר על הציונות הדתית?

המרצה הבכיר מהאוניברסיטה העברית תוקף בחריפות את הציונות הדתית ואת המועמד לנשיאות המדינה, ראובן ריבלין.

עוזי ברוך , ח' בסיון תשע"ד

ריקודגלים. ארכיון
ריקודגלים. ארכיון
פלאש 90

פרופ' עמירם גולדבלום, מרצה בכיר באוניברסיטה העברית בירושלים וממייסדי ארגון השמאל הקיצוני "שלום עכשיו", מנצל את עמוד הפייסבוק שלו כדי להשתלח במחנה הלאומי, בסיעת הבית היהודי ובאנשי הציונות הדתית.

"שמישהו יעז לאמר שזה לא נוער יהודו נאצי", כתב גולדבלום בצמוד לסרטון "ריקודגלים" ביום ירושלים האחרון. ''הערבים בעוצר ברחובות של העיר העתיקה. האפרטהייד מעבר לקו הירוק - גם בירושלים. נוער יהודי גדל על הסגנון המפלצתי שראינו במקומות אחרים".

גולדבלום לא שכח לציין כי "זאת לא המצאה שלהם. זה נמצא באוויר שמייצר הימין הישראלי, בעיקר כת הטומאה של הציונות הדתית ורבניה".

נציין כי לפני יום ירושלים סיפר גולדבלום כי מחנה הימין גורם ליום ההיסטורי "להראות ולהישמע כמו מצעד הניאו נאצים בסקוקי...... תצא הקריאה - פשיסטי כל העמים התאחדו - השחר הזהוב מיון, הימין הדתי בישראל, אחים לפאשיזם".

פרופ' גולדבלום התבטא בחריפות גם בנושא הבחירות לנשיאות המדינה וטען כי ח"כ ראובן ריבלין הוא "ימני קיצוני תומך מתנחלי חברון ואיש אפרטהייד". המרצה הבכיר הזכיר כי ריבלין השתתף בחנוכת היכל התרבות של קרית ארבע, אותו כינה "היכל הטרור היהודי".

מפלגת הבית היהודי זכתה גם היא להתייחסות. בתגובה להחלטה לבנות מאות יחידות דיור ביהודה ושומרון ובירושלים קבע גולדבלום כי ''הבית היהודי הוא האינקויזיציה של מדינת ישראל''.

"ההתנחלות כעונש - סופסוף הבית המתנחלי ('בית האפרטהייד והפשיזם היהודי' - המתקרא ברמיה 'בית יהודי') מודה שההתנחלות היא עונש... מתברר ששקר היה הצורך במבנים נוספים בגלל ריבוי טבעי או בגלל ביטחון (שהלא מאז ומתמיד ההתנחלות היתה נזק בטחוני נטו)", נכתב בעמוד הפייסבוק של המרצה.

מהאוניברסיטה העברית נמסר בתגובה כי "באוניברסיטה העברית מרצים בעלי דעות והשקפות פוליטיות רבות ומגוונות. האוניברסיטה איננה אחראית  להתבטאויות של מוריה ואין זה מתפקידה לטפל בהן כל עוד אין מדובר בניצול של הבמה האקדמית להפצתן".