אישום: ביקש לסייע לילדים וגרם למותה של ילדה

נהג ההסעות ביקש לפזר ביום גשם את ילדי בית הספר לביתם, אך בעקבות חוסר תשומת לב דרס אחת מהן למוות.

שלמה פיוטרקובסקי , י' בסיון תשע"ד

מאסר. בית משפט
מאסר. בית משפט
צילום: פלאש 90

כתב אישום הוגש היום (ראשון) לבית המשפט השלום לתעבורה בצפת נגד נהג הסעות בן 56, תושב צפת, בגין עבירה של גרימת מוות ברשלנות ונהיגה בקלות ראש ובחוסר זהירות.

על פי כתב האישום, בחודש מרץ השנה נהג הנאשם באוטובוס השייך למועצה האזורית מרום הגליל במסגרת עבודתו, והסיע את תלמידי כיתות א-ו' בבית הספר "חמד" שבמירון, בחזרה לביתם במושב עלמה.

בסמוך לשעה 15:40, הגיע הנהג למושב ובשל מזג האוויר הגשום החליט, בניגוד לנהלים, שלא להוריד את הילדים בתחנות ההסעה המסודרות אלא לפזר אותם בסמוך לבתיהם.

כשהגיע הנהג בסמוך לבית הילדה מעיין איילת חלפלה ז"ל, בת ה-7, הוא עצר את האוטובוס, כאשר הבית נמצא בצדו השמאלי ואילו בצדו הימני של האוטובוס אין מדרכה. לאחר העצירה אפשר הנהג למספר ילדים - ביניהם הילדה מעיין איילת ושני אחיה שהיו גם הם על האוטובוס, לרדת מהדלת הקדמית של האוטובוס.

לאחר שירדו הילדים, התחיל הנהג בנסיעה בלי שווידא את מיקומם של כל הילדים ושלא נשקפת להם סכנה, ולא הביט בכל המראות ובפרט במראה הימנית העליונה אשר מאפשרת לו לראות את כל החזית של האוטובוס, אך היתה מוסתרת ע"י וילון.

בכתב האישום נטען, כי בשל רשלנותו של הנהג הוא לא הבחין בילדה המנוחה, אשר חצתה את הכביש לפני האוטובוס, מכיוון ימין לכיוון שמאל ביחס לכיוון נסיעת האוטובוס. לאחר שהנהג החל בנסיעה, הוא פגע בילדה עם האוטובוס, הפיל אותה לקרקע ולאחר מכן עלה עליה עם הגלגל הקדמי.

הנהג הרגיש שעלה עם האוטובוס על דבר כלשהו ועצר את האוטובוס כאשר הגלגל האחורי הימני על הילדה. רק לאחר שירד מהאוטובוס והבחין בתיק הגב של הילדה מתחת לגלגל האחורי ימני, חזר הנהג בנסיעה לאחור ואז ראה את הילדה. כתוצאה מהתאונה, נגרם מותה של הילדה.

בכתב האישום נאמר, כי "התאונה ומותה של המנוחה נגרמו בשל רשלנותו של הנאשם אשר נהג באוטובוס, ללא זהירות, בקלות ראש וללא תשומת לב למצב הכביש ולמכלול הנסיבות שבכביש, כולל נסיבות הורדת הילדים מן האוטובוס".

בנוסף הגישה הפרקליטות בקשה לפסול את הנאשם מלהחזיק ומלקבל רישיון נהיגה עד תום ההליכים המתנהלים נגדו.