סניף 'יד שרה' בקרית מלאכי על סף סגירה

יד שרה בפנייה של הרגע האחרון לראש עיריית קרית מלאכי: "מנע עכשיו את סגירת סניף יד שרה בעיר". ראש העיר: פועלים למציאת מבנה הולם.

חיים לב , י"א בסיון תשע"ד

יד שרה. ארכיון
יד שרה. ארכיון
הלל מאיר

יותר מחצי יובל שנים פועל סניף יד שרה בקרית מלאכי. אולם כעת עשוי הסניף הוותיק להיסגר.

הסניף המקומי של יד שרה בקרית מלאכי הוקם לפני למעלה מעשרים וחמש שנה, והוא פועל בשכונת נחלת הר חב"ד בעיר מתוך דירה אותה העמידה העירייה באמצעות חברת "עמידר". בעקבות דו"ח מבקר המדינה הקובל על שימושים אחרים הנעשים בדירות המיועדות למגורי הזכאים, ביקשה חברת "עמידר" לפנות את הסניף.

בחצי השנה האחרונה העניק משרד הבינוי והשיכון ארכה להמשך פעילות הסניף תוך התחייבות מצד העירייה כי בפרק הזמן הזה תספק היא מבנה קבוע והולם לפעילות הסניף. אך חרף ההבטחה, עומדים כעת מתנדבי סניף יד שרה בעיר בפני פינוי סופי מהמקום בו שירתו את התושבים עד כה מבלי למצוא מיקום חילופי. המשמעות: תושבי קרית מלאכי וסביבתה, רבים מהם בגילאים מתקדמים וכאלה המתקשים בתנועה ובתיפקוד, יצטרכו להיטלטל עד לסניפי יד שרה הממוקמים בקרית גת או באשקלון בכדי לשאול ציוד רפואי-שיקומי.

"אליהו זוהר, ראש העיר החדש הבטיח לנו שהבעיה תיפתר, ותלינו בהבטחה הזו הרבה תקוות", אומר גולן למנצח, מנהל ההשאלה האזורי. "בחודשים האחרונים גייסנו מתנדבים חדשים ופתחנו עוד שלוש משמרות, כולל שתי משמרות בוקר. פתחנו שירות ייעוץ משפטי לאוכלוסיה מבוגרת ובנוסף שירות 'פעילות יוצרת למרותקי בית' ממשיך לפעול. אנחנו חוששים שעכשיו הכל ירד לטמיון", הוא אומר בדאגה.

בהנהלת יד שרה הביעו צער על התנהלותה של העיריה, בארגון מוסיפים: "לא היתה תחושת דחיפות ולא היו הצעות של ממש לאיתור מבנה הולם. הוצע רק מבנה אחד באזור התעשיה שמבחינת נגישות ומבחינות נוספות אינו מתאים לשירות תושבי העיר. אנו מוכנים להגיע בכל עת לבחון מקום מוצע, אך עד כה לא באה הצעה שתתאים לצרכי הסניף. אנחנו ממתינים למענה ומקווים כי העיריה שותפה לתחושה שלנו כי יש למצוא פתרון למען תושבי העיר ורווחתם, והוא אכן יימצא עכשיו, ובדחיפות".

בעירית קרית מלאכי חזרו והדגישו כי הם עושים כל אשר לאל ידם למצוא ל'יד שרה' מבנה חלופי. אנו פועלים למצוא מבנה הולם, צוטטה תגובת לשכת ראש העיר. נשמח לעשות זאת יחד עם 'יד שרה'.