בקרוב: מרכז תעסוקה לנשים חרדיות בעמנואל

מרכז תעסוקה לנשים חרדיות המתגוררות ביישוב ייפתח בקרוב. העובדות תעסוקנה בפיתוחים אלקטרוניים ובפרויקטים בתחום הננו־טכנולוגיה.

חיים לב , י"ד בסיון תשע"ד

נשים עובדות
נשים עובדות
צילום: פלאש 90

האם בקרוב יוקם מרכז תעסוקה לנשים חרדיות בעמנואל? אם שואלים את סגן ראש המועצה המקומית, פנחס לוריא, התשובה חיובית.

לדבריו, בקרוב צפוי להיפתח מרכז תעסוקה לנשים חרדיות המתגוררות ביישוב, בו תעסוקנה העובדות בפיתוחים אלקטרוניים ובפרויקטים בתחום הננו־טכנולוגיה.

את פעילותו בנושא מבצע לוריא במסגרת תפקידו כיו"ר ועדת התעסוקה במועצה המקומית. לוריא מספר כי יצא לדרך יחד עם העסקן החרדי משה זינגר, ובעידודו הנלהב של ראש המועצה עזרא גרשי.

"פתחנו במגעים מול חברות רבות במשק הישראלי, במטרה להביא לכאן מוקד תעסוקה שיספק מענה הולם לתושבות המבקשות לעבוד אך מתקשות למצוא מסגרת עבודה מתאימה במרחק נסיעה סביר מביתן. באחרונה הגענו להסכמה עקרונית מול חברה העוסקת בפיתוחים אלקטרוניים ובננו־טכנולוגיה, ובאחרונה נמסר לנו כי החברה מוצאת את עמנואל כמקום מתאים לפתיחת סניף", אמר.

"כמובן עמדנו על כך שתנאי התעסוקה יהיו הולמים וראויים, כדי שלא נגיע למצב שבו העובדות חלילה תהיינה מחויבות לעבודה מאומצת בשכר שאינו משתווה לערך עבודתן במשק.

"בסיעתא דשמיא נחלנו הצלחה עד כה וכעת אנחנו עוסקים בגיוס עובדות ביישוב. נראה שיש היענות גבוהה ואפילו התלהבות בקרב התושבים. עד כה קיבלנו פניות מעשרות נשים ביישוב שמבקשות להצטרף ולעבוד במרכז החדש, ואנו תקווה כי נוכל להיענות בחיוב על כל הבקשות עם פתיחתו של מרכז התעסוקה", הוסיף לוריא.