חשש כבד לחיי החטופים

עם ישראל עוקב בדאגה וחרד לגורלם של שלושה הנערים שנחטפו על ידי מחבלים בגוש עציון. יעלון: הנחת העבודה היא שהנערים בחיים.

עוזי ברוך , ט"ז בסיון תשע"ד

יעלון בעוטף עזה. ארכיון
יעלון בעוטף עזה. ארכיון
צילום: פלאש 90

נמשכים החיפושים אחר שלושת הנערים שנחטפו ביום חמישי בערב מגוש עציון.

שר הביטחון משה יעלון אמר היום כי לא נשקוט עד שנשחרר את 3 הנערים הנעדרים ועד שנשים את ידנו על המחבלים האחראים לפעולה הזאת. לדבריו, כל עוד איננו יודעים אחרת, הנחת העבודה היא שהנערים בחיים.

בהצהרה שמסר ממפקדת החטיבה המרחבית יהודה אמר השר יעלון כי כל זרועות הביטחון פועלות להביא לחילוץ הנערים בהקדם. הוא ציין כי ניסיונות חטיפה אינם תופעה חדשה. "בשנה שעברה סוכלו יותר מ-30 ניסיונות כאלה, בשנה זו 14, ונראה שהפעם החוטפים חמקו מתחת למכ"ם שלנו".

מוקדם יותר היום הותרו לפרסום שמותיהם של שלושת הנערים, שנעדרים מאז ליל חמישי וקיים חשש ממשי כי נחטפו אחרי שעלו לטרמפ סמוך לישיבה "מקור חיים" בגוש עציון. הנערים הם: נפתלי פרנקל, בן 16 מהישוב נוף איילון, גיל-עד שאער, בן 16 מהיישוב טלמון ואייל יפרח, בן 19 מאלעד.

תושב באר שבע, שלדבריו הסיע את 3 הנערים הנעדרים מיום חמישי ביום היעלמם, מסר אחר הצהריים עדות במשטרה. לדבריו, הוא אסף את השלושה במחלף שרה, בכניסה המזרחית לבאר שבע, והסיע אותם עד לצומת חטיבת הנגב. היום הוא זיהה את תמונותיהם ברשת החברתית ופנה מיד למשטרה. 

ראש הממשלה נתניהו מכנס התייעצות ביטחונית, ואחריה, לקראת 21:00, הוא ימסור הודעה לתקשורת. אחר כך יכונס הקבינט המדיני-ביטחוני.

במהלך השבת התקיימו תפילות רבות בבתי הכנסת לשלומם של החטופים ולהצלחתם של אנשי כוחות הביטחון בהצלתם.