יעלון: נדע להניח את ידנו על מבצעי החטיפה

בשנה וחצי האחרונות סיכלו כוחות הביטחון במאמץ מודיעיני ומבצעי עשרות ניסיונות לחטוף ישראלים או לבצע פיגועי תופת", ציין יעלון.

אורלי הררי , ט"ז בסיון תשע"ד

משה יעלון
משה יעלון
צילום: פלאש 90

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון נשא דברים הערב (מוצאי שבת) במסיבת עיתונאים בקריה בתל אביב.

"ראשית, ברצוני לחזק את משפחות שאער, פרנקל ויפרח בשעות קשות אלו. אנו עושים כל מאמץ כדי להשיב את גיל-עד, נפתלי ואייל, ולא ננוח ולא נשקוט עד שנגיע אליהם.

ביומיים האחרונים עסוקים צה״ל ושירות הביטחון הכללי במאמץ מודיעיני ומבצעי רחב היקף במטרה להגיע לגיל-עד, נפתלי ואייל. זו משימה מורכבת המצריכה מכולנו סבלנות ואורך רוח, אחריות ושיקול דעת", אמר יעלון.

"אירוע החטיפה הוא חמור. זה אירוע שלא נוכל להשלים איתו, ונדע להניח את ידנו על מבצעי החטיפה ומתכנניה. אנו מכירים את איום החטיפה, כשרק בשנה וחצי האחרונות סיכלו כוחות הביטחון, במאמץ מודיעיני ומבצעי, עשרות ניסיונות של ארגוני טרור פלשתיניים חסרי מעצורים לחטוף ישראלים או לבצע פיגועי תופת בתוך שטח ישראל, תוצאה של הסתה חסרת תקדים נגד מדינת ישראל ואזרחיה. לא נסבול ניסיונות לפגוע בביטחונם של אזרחי ישראל ונפעל בכל דרך כדי להגן עליהם ולמנוע פעילות טרור.

"אני מבקש לחזק את מפקדי ולוחמי צה"ל, שוטרי משטרת ישראל ומשמר הגבול ואנשי שירות הביטחון הכללי, שעושים כל מאמץ - בכל ימות השנה ובוודאי עכשיו - כדי להגיע אל החטופים ולהמשיך להעניק ביטחון לאזרחי ישראל"