אש"ף מאשים את ישראל ב"טרור"

הנהגת אש"ף טוענת כי רה"מ נתניהו מנסה באמצעות הפניית אצבע מאשימה לעבר הרש"פ להסתיר את מעשי "הטרור" הישראלים להם הוא נותן חסות.

דלית הלוי , י"ז בסיון תשע"ד

יפנה לאו"ם? אבו מאזן
יפנה לאו"ם? אבו מאזן
רויטרס

הוועד הפועל של אש"ף שהתכנס ברמאללה (יום א') בראשותו של מנהיג אש"ף והרשות הפלסטינית, אבו מאזן, גינה את "ההתקפה הגזענית" של רה"מ נתניהו נגד הרשות הפלסטינית ומנהיגה תוך שימוש ב"אמתלה" של חטיפת "שלושה מתנחלים".

בהודעה נאמר, כי רה"מ נתניהו חזר לדפוס הפעולה המאפיין את הכיבוש, ובכלל זה אכיפת מדיניות ענישה קיבוצית, הטלת מצור, פלישת לערים, מעצרים נרחבים, איום לתפוס את כספי הרשות הפלסטינית ועוד.

הוועד הפועל של אש"ף דוחה את ההאשמות "השקריות" שהשמיע רה"מ נתניהו, ואשר נועדו, כך על פי ההודעה, לכסות על אזלת ידו, כפי שמאשימים אותו חוגים נרחבים בציבור הישראלי.

הסיבה לדרך ההתנהגות הישראלית מוסברת ברצונו של רה"מ נתניהו לעשות שימוש בחטיפה למטרות פוליטית על מנת לכסות על "פשעי הרחבת היקף ההתנחלות", סיכול תהליך השלום והתנגדותו לפיוס הפלסטיני.

"זו שיטת הפעולה של נתניהו החותרת להרחיק את תשומת הלב מהגורם האמיתי למעגל האלימות ולחסות המעשית שלו לפעולות הטרור שמבצעים כנופיות הייהוד כדוגמת כנופיות תג מחיר, וכנופיות אחרות, ופעולות אלה כוללות מעשי רצח, השתלטות על אדמות, כריתת עצים ו(השחתת) שטחים חקלאיים, טיהור אתני בירושלים ובבקעה, פגיעה במקומות הקדושים, ובפרט בקדושת מסגד אל-אקצה", נאמר בהודעת הוועד הפועל של אש"ף.

הנהגת אש"ף  ציינה, כי הרשות הפלסטינית אינה מתנערת מחובותיה ואחריותה, אך היא מסרבת לכך ש"הכיבוש" יטיל על כתפיה את האחריות ל"פשעים" באמצעות "טרור מדינת הכיבוש".