נחלה: סגירת תשתיות תביא לשחרור החטופים

תנועת נחלה: "הממשלה יכולה להביא לשחרורם של שלושת החטופים". בתנועה מציעים: סגירת תשתיות ועצירת תנועת כלי הרכב הערבים ביו"ש.

אורנית עצר , י"ח בסיון תשע"ד

כנחות צה''ל פועלים באזור חברון
כנחות צה''ל פועלים באזור חברון
צילום: פלאש 90

תנועת ההתיישבות 'נחלה' מכריזה הבוקר כי "בידי ממשלת ישראל קיימת היכולת להביא לשחרורם של שלושת החטופים".

בתנועה מציעים אף פעולות בהן ניתן לנקוט. לדבריהם, "סגירת תשתיות מים וחשמל ומניעת דלק בחברון, עזה, רמאללה ושכם תעורר זעקה בקרב הערבים אשר תאלץ את הנהגות חמאס ופתח להפעיל כל לחץ אפשרי כדי לשחרר את החטופים. בחברה הערבית המודרנית אין אפשרות להתעלם לאורך זמן משיתוק התשתיות".

עוד ציינו כי "מדיניותה הרופסת והמהססת של ממשלת ישראל משחקת לידיו של אויב אכזר. על הממשלה להבין כי המשך החיים הנורמליים של האוכלוסיה הערבית משדר סלחנות כלפי פעולת החטיפה ועידוד להמשך פעולות טרור".

עוד קראו, "להפסיק מיידית תנועת רכבים של ערבים ביהודה ושומרון. לעומת זאת אמרו כי "אין להפסיק בשום פנים ואופן
 נסיעה בטרמפים. הנסיעה בטרמפים ביהודה ושומרון וגם במקומות רבים נוספים בגליל, בשרון ובנגב הינה חלק בלתי נפרד מהווי חיים וצורך חיים באזורים בהם המרחקים בין הישובים ומגבלות התחבורה הציבורית אינם מאפשרים פעילות חברתית, תעסוקתית, אקדמית ותרבותית ללא הגמישות של נסיעה בטרמפים. מדובר כאן בפאקטור חיוני באזורים נרחבים בארץ.
הביקורת המושמעת כלפי מתנחלים נוסעי טרמפים באה בעיקר מגרונם של אלה שהיו רוצים לראות את המתנחלים מתפנים מיהודה ושומרון", הוסיפו.

ב'נחלה' ציינו כי "רצונו של האויב לקפל אותנו בנקודות בהם אנו מגלים חיוניות, חופש ותחושת בטחון. האויב שם כאן מלכודת לאומית בתוך מלכודת פרטית. אסור לנו ליפול ברשת המסוכנת הזאת".

"מתיישבי יהודה ושומרון כמו תושבי הערים הגדולות ברחבי הארץ עברו תקופות קשות של מתקפות טרור, פיצוץ אוטובוסים, חדירה ליישובים ורצח בדרכים. עם ישראל לא נכנע בפני הרצחנות הערבית והמשיך לנסוע בדרכים גם במקומות בהם רבו הסכנות", מדגישים בתנועת 'נחלה'.

לדבריהם, "עמידתם של האזרחים מול סכנות הטרור תרמה רבות לבטחון ישראל והיוותה זרוע מסייעת לפעולותיהם של מערכות הבטחון. השילוב המופלא בין גבורת האזרחים והלוחמה הצבאית הגביר את היכולת של עם ישראל לעמוד מול צר ואויב".

לסיום אמרו, "גבורתה של אישה או נער שממשיכים בשיגרת חיים אל מול סכנות הטרור הערבי תורמת לעיתים לא פחות מאשר חייל המסתער על יעד מבוצר".