כשיעקב אשר הודה לאלעזר שטרן: "הקוד היהודי"

ח"כ אשר (יהדות התורה) שיבח במליאת הכנסת את ח"כ אלעזר שטרן על הצעת החוק שלו ולפיה ברישיון הנהיגה יופיע התאריך העברי.

חיים לב , י"ח בסיון תשע"ד

יעקב אשר
יעקב אשר
צילום: פלאש 90

ח''כ אשר משבח שטרן

ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) שיבח היום (שני) במליאת הכנסת את ח"כ אלעזר שטרן (התנועה) על הצעת החוק שלו ולפיה ברישיון הנהיגה יופיע התאריך העברי לצד הלועזי.

הצעת החוק אושרה בקריאה טרומית.

"אני רוצה לשבח את הצעת החוק של חבר הכנסת שטרן, ולא יוצא לי פעמים רבות לעשות זאת", אמר אשר, "אבל אני חושב שאחד הדברים שמאחדים את כל עם ישראל, אלו הדברים המיוחדים שנצרבו בעבר שלנו, במסורת שלנו, והתאריך היהודי, ההלכתי, הוא אחד מהם.

''אני מצטרף לדעתם של אחרים, שהיה צריך להחיל חובת ציון זאת בהרבה מקומות ובהרבה מסמכים רשמיים, כדי שכל ילד וילדה במדינת ישראל ידעו שיש גם תאריך עברי", הדגיש.

"זהו ה'קוד' היהודי, הקוד המאחד יהודים בכל העולם מאירופה מאסיה ומאמריקה. זהו דבר חשוב, יהודי, ועלינו לשמר זאת. בעקבות אסון החטיפה הנוראה של נערי ישראל יקרים ותמימים שאנו חווים בימים אלו נערים שהסיבה היחידה שנחטפו - היא רק בגלל שהם חלק מהעם הזה, שאלו הם הקודים שלו. חברי הכנסת, קיומנו כיהודים וכעם מחייב קודים. למשל 'קוד' התפילה.

"אנחנו רואים בימים קשים אלו בכל רחבי הארץ, דתיים וחילונים, מסורתיים וחרדים, כולם בתפילה אחת, בתפילה שלא משתנה זה דורות. כולנו מתפללים לחזרת בנינו לשלום, וכולנו בשפה אחת, בשפה שהיא חלק מהקוד שלנו, משתמשים באותו ספר תהלים, באותו שם שמים מיוחד שנקרא רק עלינו וכפי שיהודים בכל הדורות זעקו, וזועקים 'ויזעקו אל ה' בצר להם, ממצוקותיהם יצילם', כך בעזרת ה' נזכה לראותם בביתם בריאים ושלמים אמן כן יהי רצון".