ליברמן: לא רק החוטפים גם זועבי היא טרוריסטית

תגובות במערכת הפוליטית לדברי הבלע שהשמיעה חברת הכנסת חנין זועבי. חברי כנסת דורשים את סילוקה לאלתר מהמשכן.

עוזי ברוך , י"ט בסיון תשע"ד

מעל הדוכן. זועבי
מעל הדוכן. זועבי
פלאש 90

סערה בעקבות דבריה של חברת הכנסת חנין זועבי (בל"ד) שטענה בראיון אצל שרון גל ברדיו ת"א 102FM, כי חוטפי שלושת הנערים אינם טרוריסטים ואף סירבה לצאת נגד החטיפה.

מירי רגב (הליכוד) אמרה כי "יש לגרשה לעזה ולהסיר חסינותה. היא בוגדת. מי שהזדהתה עם הטרוריסטים על ספינת המרמרה, שבה ומזדהה עם טרוריסטים מהחמאס שחטפו את שלושת הנערים שלנו.

''לא התפלאתי לשמוע את הצהרתה", הוסיפה ח"כ רגב. ''איך בוגדת כמותה יכולה להאשים אותם? היא הרי באה מהמילייה שלהם. מקומה לא איתנו אלא בעזה. וכמו שאמרתי בעבר: בוגדת תמיד תישאר בוגדת. רוחי לעזה יא חיינא''.

חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי) טען כי אמירתה של זועבי עוברת כל גבול, ובכוונתו לפעול לסילוקה מהכנסת. ''מעמדותיה נראה שהיא קרובה יותר למחבלים והיא צריכה להיות יחד איתם מאשר בכנסת ישראל''.

שר החוץ, אביגדור ליברמן, כתב בעמוד הפייסבוק שלו "לא רק החוטפים הם טרוריסטים גם חנין זועבי היא טרוריסטית. דינם של החוטפים ודינה של המסיתה מעודדת החטיפות זועבי צריך להיות זהה".
 

מוקדם יותר עצרה המשטרה בחשד לאיומים שלושה מקרובי משפחתו של הנער מוחמד זועבי שהעלה סרטון לעמוד הפייסבוק שלו בו הוא מביע תמיכה בשחרור שלושת הנערים החטופים. 

בסרטון פונה זועבי לראש הממשלה בנימין נתניהו ואומר "לביבי ולכל הממשלה שלו אני אומר - תתעוררו ותפסיקו לשתף פעולה עם מחבלים וטרוריסטים. הרשות הפלסטינית מהטרוריסטים הכי גדולים.

''שלשום הנערים האלו נחטפו ומחר זה יכול להיות אני, אתה או כל ישראלי אחר - ערבי או יהודי. אני ישראלי ואשאר ישראלי. ישראל תישאר מדינה יהודית ודמוקרטית. עם ישראל חי", כך זועבי הצעיר.