ח"כ קריב לזועבי: בושה

ח"כ יפעת קריב תוקפת את חנין זועבי שטענה כי החוטפים לא טרוריסטים. "בלתי נסבל שביום הנוער והצעירים ייאמרו כאלה דברים חמורים".

חזקי ברוך , כ' בסיון תשע"ד

יפעת קריב
יפעת קריב
צילום: פלאש 90

ח"כ יפעת קריב תקפה אתמול (שלישי) בחריפות את חברי הכנסת זועבי וזאחלקה, לאחר שהשניים סירבו לגנות את חטיפת הנערים וטענו כי החוטפים אינם טרוריסטיים.

קריב אמרה במליאת הכנסת כי "זה פשוט בלתי נסבל שביום הנוער והצעירים פה, בבית הזה, ייאמרו כאלה דברים חמורים. במקום שתבואו ותגידו: אנחנו קוראים להחזיר את החטופים הביתה, אנחנו קוראים לטרוריסטים האלה להפסיק – הלוא דיברת הרגע על דו-קיום. איפה הדו-קיום שאתה מדבר עליו?".

"הבטן של כל אזרחי מדינת ישראל מתהפכת, אנחנו דואגים לבני-הנוער שלנו. בני-הנוער שלנו, שרצו לחזור ממקום הלימודים שלהם הביתה וחטפו אותם ואף אחד לא יודע מה קורה אתם. איך אתה מעז לדבר פה על דו-קיום? איפה אתם, כמנהיגים של אלה שבחרו בכם, באים ואומרים: בואו נחזיר את בני-הנוער האלה הביתה, הם צריכים להיות עם ההורים שלהם, הם צריכים להיות בבית-ספר, הם צריכים להיות במקומות הלימוד שלהם".

קריב המשיכה ותקפה את שני חברי הכנסת הערבים, "במקום זה אתם מרשים לעצמכם לבוא לכאן ולדבר שלא דואגים לבני-הנוער ולצעירים הערבים? הלא אנחנו דואגים להם, אנחנו מקצים משאבים. אני בעצמי פיתחתי פרויקטים בכל המגזרים, הן הבדואיים, הן הדרוזיים והן הערביים. ובמקום לבוא, לעלות על הבמה, שזאת ההזדמנות שלכם לדבר אחרי שחטפו את בני-הנוער, ולהגיד: אנחנו מפה, חברי הכנסת הערבים, קוראים להחזרת שלושת הנערים הביתה – אתם יושבים ומטיפים לנו?".

ח''כ קריב קראה לזועבי וזחאלקה לחזור בהם מאמירותיהם החריפות, "אני קוראת לכם לבוא ולהוביל את הדו-קיום, להוביל את הדמוקרטיה ולקרוא לטרוריסטים להחזיר את בני-הנוער האלה הביתה, וכמה שיותר מהר. זה יום הנוער והצעירים והסטודנטים של כל מדינת ישראל, של כל אזרחי מדינת ישראל".

"בלתי נסבל שיש לנו בני-נוער חטופים ואתם מעיזים להתעלם מזה, ועוד לחזק את זה. בושה", אמרה.