ההסבר של 'יתד נאמן' לחטיפת הנערים

"כאשר הממשלה מנסה לבצע חטיפה מאורגנת של לומדי תורה ממקום לימודם ולהקטין את הצבא האמיתי והיחידי ששומר, הארץ מבקשת להקיא אותנו".

חיים לב , כ' בסיון תשע"ד

The parents of kidnapped teenagers
The parents of kidnapped teenagers
Hezki Ezra

הממשלה אשמה: הביטאון הליטאי 'יתד נאמן' העניק היום (רביעי) הסבר משלו לחטיפת הנערים, כשהוא טוען כי הצבא הוחלש כתוצאה מרדיפת לומדי התורה על ידי הממשלה הנוכחית.

לדברי כותב המאמר, כאשר הממשלה מנסה למעט בלומדי תורה היא חושפת את הארץ לאסונות. "סטטיסטית, בכל פעם שניסו לפגוע בלומדי תורה, משהו בשלווה המקומית התערער".

תחת הכותרת "אבל אשמים אנחנו", תוקף תחילה כותב המאמר את המחבלים החוטפים אותם הוא מכנה "מפלצות אנושיות". "עם שלם עוצר את נשימתו במעקב אחרי שלושת הנערים, נפתלי פרנקל, גיל-עד שאער ואייל יפרח. מפלצות 'אנושיות' ששילחו זרועות תמנון, חטפו חפים מפשע, פתחו פצעים ישנים והעמידו אומה שלמה על רגליה.

''אפילו לפי הסטנדרטים המאקבריים של ארגוני הטרור הנאלחים ביותר, אפילו לפי אמות המידה המרושעות ונטולות הצדק של בעלי הידיים המדממות מהארגונים המוסלמיים, מדובר בחריגה: החטופים, אינם חיילים ואינם מתנחלים אלא סתם נערים שרצו לשוב הביתה בשלום, לחזור אל אבא ואל אמא. אבל פראיותו של ישמעאל, אינה מתחשבת ברצונות אנושיים קטנים וטבעיים כאלה. ידו בכל''.

בהמשך הרחיב בתחושת האחדות המפעימה שהתגלתה בין הציבורים השונים. "תחושת הערבות, ה'עמו אנכי בצרה', יצרה התארגנות ספונטנית. הלב התרגש לראות את רחבת הכותל המערבי, מקום ממנו לא זזה שכינה, נגדשת ברבבת יהודים. יהודים מכל גווני הצבור התאחדו בתפילה, באו לשפוך צקון לחש על אחינו הנתונים בצרה ובשביה. גם בריכוזים שונים ברחבי הארץ התכנסו המונים, באופן ספונטני, להרעיד את מיתרי הלב במילותיו של נעים זמירות ישראל, להתפלל לשובם לשלום של בנים אובדים. תחושת אגודים בצרה עטפה את כל הנוכחים. בהוראת מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, קראו בכל בתי הכנסיות פרקי תהילים, לשלומם, לשובם".

בהמשך דבריו הוא כותב כי בשנה האחרונה הממשלה הנוכחית עושה הכל כדי לסכן את העם היושב בישראל. "בקדנציה האחרונה הממשלה עושה ככל שביכולתה לסכן את החיים בארץ הקודש. הישיבה שלנו כאן איננה טבעית. העם יושב כאן רק באורח ניסי, וזה מותנה ב'אם בחוקותי תלכו ונתתי שלום בארץ, וחרב לא תעבור בארצכם ושכבתם ואין מחריד'. אבל ממשלת הזדון עושה ככל שביכולתה כדי לעקור את היהדות מחיי היהודים היושבים בציון. מלבד החוקים שכבר נחקקו, עומדים עוד שלושים חוקי עקירה נוספים על שולחן הכנסת, לחקיקה במושב הקרוב. חוקי ההרס הללו מסכנים את כל אחד ואחד מיושבי הארץ הזו, התלויה במצוות.

"כאשר הממשלה מנסה למעט לומדי תורה, כאשר היא העבירה חוק דרקוני שנועד למעט ולהפליל את חובשי ספסלי בית המדרש, היא חשפה את הארץ לאסונות. סטטיסטית, בכל פעם שניסו לפגוע בלומדי תורה, משהו בשלווה המקומית התערער. עכשיו כשהדבר נחקק בחוק, גם אם נסתרות דרכי שמיים ואנחנו לא יכולים לחשבן אחד ועוד אחד, אבל ללא ספק, משהו בביטחון המקומי התערער. בגלל הממשלה, ארץ ישראל הפכה להיות מקום מסוכן יותר ליושביה. כאשר הממשלה מנסה לבצע חטיפה מאורגנת של לומדי תורה, ממקום לימודם, כאשר היא מנסה לחטוף חיילים מבסיסם ולהקטין את הצבא האמיתי והיחידי ששומר, בני מעיה של הארץ נסערים והיא מבקשת להקיא אותנו. כשמנסים לפגוע בשומרים האמיתיים, הצבא נהיה חלש יותר והארץ נחשפת לסכנות נוראות, ומפעם לפעם מוגשים לנו שטרות אימה לפרעון.

"אבל בשעה קשה כזו לא נחפש אשמים. אשמים אנחנו. כל ישראל ערבים זה בזה. וכשקורה אסון נורא כזה, זה אומר שהקב"ה מדבר אלינו. לכולנו. מרן החפץ חיים (אגרות ומכתבים מכתב י"ב) מבהיר, שהיום אין לנו נביאים ושליחים. הקב"ה מדבר אתנו בדרכים אחרות: "וברור לי שאם היו לנו נביאים מד' בוודאי עמדו לנו על המשמר לזרז את ישראל לתשובה לאבינו שבשמים, ובאשר בעוה"ר אין לנו בימינו נביאים ושלוחים, הוא מזרז לעולם ע"י שלוחים אחרים...

''אבל אנשים נאנחים, נבהלים וממשיכים לזרום אל היומיום הלא כל כך רוגע. תגובות אינסטנט, מתנקות עם השגרה. אחרים אפילו משחררים מילות רהב על ידה הארוכה של מדינת ישראל. הם מנסים להטיל את האשמה על אבו מאזן ועל הסכם השלום עם החמאס. כל מיני ניתוחי הבל ניתזים לחלל האוויר. אנחנו לא נחפש אשמים. אנחנו נטה אוזן לקול האמת. הקב"ה מדבר אלינו בשפתו, האם לא נשמע קולו?''.