ראאד סלאח לא יוכל לצאת מישראל

שר הפנים אסר את יציאתו מהארץ של איש התנועה האסלאמית, בעקבות מידע מודיעיני על כוונותיו לפעול בניגוד לחוק מחוץ למדינת ישראל.

עדו בן פורת , כ' בסיון תשע"ד

השייח ראאד סלאח
השייח ראאד סלאח
פלאש 90

בעקבות מידע שנמסר לשר הפנים גדעון סער מגורמי הבטחון, החליט השר לאסור את יציאתו מישראל של ראאד סלאח, מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית.

בימים האחרונים הצטבר מידע מודיעיני בנוגע לכוונותיו של סלאח להמשיך ולפעול בניגוד לחוק מחוץ למדינת ישראל וכי יציאתו תהיה פגיעה בבטחון המדינה.

יצויין כי רק לאחרונה גזר עליו בית המשפט תקופת מאסר עקב דברים אותם נשא בפני קהל מאמיניו בעידוד המשך פעילותם של השהידים כנגד מדינת ישראל.

על פי כתב אישום שהוגש נגדו, ב-2007 הגיע סלאח לירושלים עם מאות תומכים מהצפון ונאם בשכונת ואדי ג'וז בפני אלפים. "עכשיו אנחנו בשטח הזה, המבורך, הצלול ובעל הברכה הטהורה, אילולא ההפרעות והשיבושים, שפקדו אותנו על ידי הכיבוש הישראלי שיסולק בעזרת השם, כמו שסולקו אחרים כמותו בעבר", אמר בין היתר מנהיג הפלג הצפוני בנאום שנשא.

"כשאנו כאן מתכוננים לתפילה במתחם של מסגד אל-אקצא המבורך, פה יוסרו כל ענני הקיפוח משמי ירושלים הקדושה מדמם של החפים מפשע אשר התירו את דמם והוציאו את נשמתם חיילי הכיבוש הישראלי אשר כובשים את מסגד אל-אקצא המבורך".