מחדל במוקד 100: הוקם צוות בדיקה

מפכ''ל המשטרה מינה צוות לבדיקת התנהלות המשטרה בשלבים הראשונים של החטיפה.

עדו בן פורת , כ' בסיון תשע"ד

יוחנן דנינו
יוחנן דנינו
צילום: פלאש 90

מפכ''ל המשטרה רנ''צ יוחנן דנינו הורה על הקמת צוות לבדיקת טיפול המשטרה בשלבים הראשונים של אירוע חטיפת הנערים.

בימים האחרונים נשמעו ביקורות נגד המשטרה, לאחר שנודע כי אחד מהנערים דיווח למשטרה על החטיפה אך במוקד 100 בחרו להתעלם מכך.

בראש הצוות יעמוד תת ניצב משה ברקת, ראש חטיבת השיטור באגף המבצעים ויקחו בו חלק שישה קציני משטרה. הצוות יציג את מסקנותיו והמלצותיו בימים הקרובים.

"אני ער לביקורת הציבורית, ואף מבין אותה ככל אחד ואחד מכם, באשר לדרך הטיפול המשטרתי בשיחת הטלפון שהתקבלה במוקד 100 בליל החטיפה", כתב המפכ''ל באגרת לשוטרים.

דנינו הבהיר כי ''המשטרה תחקור ללא פשרות וללא הנחות, באופן מעמיק ויסודי, כל טענה או ביקורת המושמעת באשר להתנהלותה. זוהי חובתנו כמשרתי ציבור, ואלו הערכים עליהם מושתתת משטרת ישראל".

המפכ''ל הדגיש כי חלק מ"חיצי הביקורת" שמופנים כלפי המשטרה אינם ראויים נוכח הפעילות המורכבת והקשה של הארגון. "על כולנו, במיוחד בימים אלה, להמשיך ולהתמקד בעשייה - באיפוק, במקצועיות, מתוך הכרה כי עבודתנו היא, והיא בלבד, תוכיח את עצמה בעיניהם וליבם של אזרחי המדינה.

"ביקרתי ושוחחתי עם בני המשפחות" סיפר רנ''צ דנינו. ''התרשמתי והתרגשתי מגדלות הרוח, מהכוח הערכי והנפשי גם בשעות טרופות אלה. בשיחתי עמם העברתי את המחויבות של כולנו – שוטרים, קצינים, מתנדבים ולוחמים, לעשות ככל אשר לאל ידינו, בחוסן ארגוני, בנחישות ובאחריות – להשבת הבנים לגבולם".