האקבי: אם אבחר לנשיאות, אפעל למען ישראל

בארוחת ערב חגיגית הזכיר איש המפלגה הרפובליקנית: על העם היהודי נאמר בתנ"ך 'אוררך ארור ומברכך ברוך'.

עוזי ברוך , כ"ו בסיון תשע"ד

אפעל למען ישראל
אפעל למען ישראל
צילום: איציק נסים

אמש (יום שני), ערכו שדולת יהודי ארה"ב למען ישראל (The World Committee For The Land Of Israel) ועמותת עטרת כהנים, ארוחת ערב חגיגית לכבודו של מייק האקבי איש המפלגה הרפובליקנית.

האקבי התייחס לביקורו בבית משפחת פרנקל השבוע ואמר שחטיפת נערים שיצאו מבית הספר שלהם היא מעשה נפשע והעולם חייב לגנותו.

בנוסף טען כי הלחצים הבינלאומיים המופעלים על ישראל לקידום פתרון שתי המדינות, הינם פרי של גורמים בעולם הרוצים בהשמדתה. לדבריו העם היהודי הוא הריבון על הארץ ורעיון שתי המדינות משולל כל היגיון ויסכן את קיומה של מדינת ישראל.

ג'ו פרייגר, נשיא השדולה וממקימי ידידי עטרת כהנים בארה"ב אמר כי "הביקור בארץ תוכנן לפני כשבעה חודשים יחד עם ראשי השדולה, ד"ר פול ברודי ואודליה ג'יקובס. לא שערנו שנגיע ארצה לעת משבר כאשר חמאס, הזרוע הביצועית של איראן, מחזיקה בידה שלושה תלמידי ישיבה. מיד לאחר שנחת בארץ הגיע לבית הוריו של נפתלי פרנקל. השיחה שארכה שעה והשפיע עליו ולמעשה נתנה מימד אחר לביקור שלו כאן.

האקבי מופיע רבות בתקשורת בארה"ב ואף מגיש תכנית רדיו. הוא יפיץ את המסר של משפחות החטופים על הצד הטוב ביותר. לישראל יש ידידים רבים בארה"ב, אבל מייק האקבי הוא ידידה הטוב ביותר".

לקראת סוף האירוע הקאבי חתם ואמר כי "במידה ואהיה נשיא או בעל תפקיד אחר במוסד הנשיאות האמריקני, אפעל במלא כוחי ובכל ליבי למען ישראל. על העם היהודי נאמר בתנ"ך 'אוררך ארור ומברכך ברוך' ובתור אדם מאמין אני אשמח להתברך בלסייע למדינת ישראל ככל שאוכל."

יו"ר ועדת חוץ וביטחון, חבר הכנסת זאב אלקין, שהשתתף באירוע אמר "הערך המשותף המוכר והמדובר שיש לישראל ולארה"ב הוא התנ"ך. אולם ישנו עניין נוסף שקושר אותנו עם האמריקאים והוא המאבק באסלאם הרדיקלי. מייק האקבי הוא ידיד אמת שנושא את המסרים הללו ומחזק בכך את הקשר בין שתי המדינות".טוען....