מוקירים את המורים

לקראת כינוס של מורי ומנהלי החמ"ד סיפרה מפמ"רית הספרות על המטרות ועל ההוקרה אותה רוצה להעניק הנהלת החמ"ד למורים.

ישי קרוב , כ"ז בסיון תשע"ד

פרייקט במ"ה של החמ"ד
פרייקט במ"ה של החמ"ד
יח"צ

3,000 מורים ומנהלים בחמ"ד יתכנסו ביום רביעי הבא בבנייני האומה בירושלים ליום של חווייה מקצועית והוקרה למורי החמ"ד.

המפקחת (מפמ"רית) על מקצוע הספרות בחמ"ד, טלי יניב, סיפרה לערוץ 7 כי הכנס מאגד את כל המקצועות הייחודיים של החמ"ד, "ישנם מקצועות כמו מתמטיקה ואנגלית אותם לומד כל תלמיד במערכת החינוך של מדינת ישראל, אך ישנם מקצועות ייחודיים לחמ"ד שהם: תושב"ע, גמרא, תנ"ך, מחשבת ישראל, ספרות, היסטוריה ואומנויות".

היא ציינה כי מטרת הכנס לתת כלים מיוחדים למורים. במושב הראשון כל מורה ישתתף בהשתלמות ספציפית במקצוע אותו הוא מלמד.

המושב השני יעסוק בנושאי שנת השמיטה, תושב"ע ומחשבת ישראל. תתקיים השתלמות בה ישמעו המורים הרצאות על מקצוע מסויים משתי נקודות מבט מקבילות.

לדוגמא, כנס שיעסוק בספר תהילים - כאשר הרב חיים סבתו, מראשי ישיבת מעלה אדומים, ידבר על ההשפעה של ספר התהילים על כתיבת ספרו 'כעפעפי שחר'. בנוסף תתקיים הרצאה מפי מרצה לתנ"ך שתלמד על הספר מההסתכלות התנ"כית - שתי הסתכלויות על אותו נושא. 

השתלמות נוספת תעסוק בנושא חלמי"ש - חינוך לחיי משפחה - נושא המועבר באולפנות רבות לאורך השנה ומכין את הבנות לקראת חיי הנישואין וניהול הבית.

"מרבית המשתתפים בכנס יהיו מורים כאשר חלקם מורים בהווה וחלקם היו מורים בעבר וכיום הם מנהלים או רכזים", אמרה יניב, "הנושא המרכזי יהיה תחת הכותרת 'המורה ששינה את חיי'. המורים יתבקשו לכתוב מי המורה המשמעותי שהיה להם במהלך החיים".