אומן: שלטי אזהרה בחמש שפות

בעקבות טביעתו הטראגית של הבחור שלמה זלמן קוזלובסקי ז"ל באגם באומן, הציב 'הצלה אוקראינה' שלטים מאירי עיניים בסביבות האגם.

חיים לב , כ"ו בסיון תשע"ד

הנהר סמוך לאומן
הנהר סמוך לאומן
צילום: חדשות 24

בעקבות טביעתו הטראגית בחג השבועות של הבחור שלמה זלמן קוזלובסקי ז"ל באגם באומן, הציב 'הצלה אוקראינה' שלטים מאירי עיניים בסביבות האגם המסוכן.

השלטים אוסרים על טבילה ורחצה באגם, ומופיעים בחמש שפות: אוקראינית, רוסית, עברית, אידיש ואנגלית. בשלט נאמר כי במקום הזה טבעו למוות למעלה מ- 20 איש.

בשיחה של יו"ר הצלה אוקראינה הרב הלל כהן עם חבר עיריית אומן כבן 65 אודות השלט המתוכנן אמר לו הלה, שהוא בעצמו מכיר 100 איש מתושבי אומן שטבעו במשך השנים באגם המסוכן בהסבירו שהשילוב של סלע ומים עמוקים מאד וקפואים יוצר את הסכנה.

ב'הצלה אוקראינה' מקווים שהציבור הרחב שמגיע לראש השנה יישמע להוראות ולא יטבול יותר במקום. בשלט ג"כ נאמר שהוא לזכרם של הבחורים אליהו אלי ז"ל ושלמה זלמן קוזולובסקי ז"ל שטבעו במקום ר"ל.

קוריוז מעניין נרשם בתיאום עם השלטונות על תליית השלטים. הם דרשו בתוקף שהשפה האוקראינית תהיה בראש המודעה וזאת כחלק מתופעת הלאומנות האוקראינית שתופסת תאוצה יותר ויותר ובפרט מאז המהפכה בחורף נגד שלטונו של הנשיא הפרו רוסי ינוקוביץ'.