חייל היתל במפקדיו: נחטפתי

חייל הרים "על הרגליים" כוחות גדולים במרכז הארץ, אך בסופו של דבר נמצא נוסע באוטובוס. החייל הועבר לתשאול במשטרה.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ו בסיון תשע"ד

מסוק משטרתי. ארכיון
מסוק משטרתי. ארכיון
צילום: פלאש 90

בעוד מדינה שלמה עוקבת אחרי החיפושים אחר שלושת הנערים החטופים, הצליח מעשה קונדס של התרעת שווא להקפיץ כוחות גדולים של צבא ומשטרה.

כוחות גדולים של צבא ומשטרה הוקפצו הערב (שלישי) סמוך לשעה 18:00 בעקבות דיווח שהגיע על חייל שהודיע כי נחטף, כך דווח בערוץ 2.

הדיווח הראשון הועבר כאמור סמוך לשעה 18:00 מחמ"ל בסיס הקריה למוקד 100 של משטרת מחוז תל אביב. על פי הדיווח התקבלה שיחת טלפון מאדם שהזדהה כחייל צה"ל וסיפר שנחטף באזור מחנה צריפין.

תוך זמן קצר הוצבו מחסומים בצירי התנועה ונעשו ניסיונות ליצור קשר עם החייל. כמה ניסיונות לא צלחו אך בסוף נוצר קשר עם המדווח והוא טען כי גבר גדול מידות כפת אותו והעלה אותו על רכב גדול עם חלונות כהים.

המדווח טען שאיננו יודע היכן הוא נמצא ובשלב זה נותקה השיחה.

במקביל להצבת המחסומים ולניסיונות ליצירת קשר הוזעקו עשרות שוטרים לביצוע סריקות, והופעלו אמצעים טכניים לאיתור החייל, שהביאו למסקנה כי הוא באזור דרום תל אביב. לצורך סיוע הוזנק גם מסוק משטרתי.

הניסיונות ליצור קשר עם החייל, טלפונית ובאמצעות הוואטסאפ, נמשכו במקביל, כשהוא שב על הדיווח לפיו הוא נמצא בתא מטען של רכב וכי הוא אינו יודע את מיקומו.

סמוך לשעה 20:00 התקבלה אינדיקציה לגבי מיקומו של הרכב, כשהוא בתנועה על דרך נמיר לכיוון צפון. לבסוף הוא הגיע לצומת גלילות.

מחסום משטרתי של תחנת גלילות איתר את "החייל החטוף" כשהוא נוסע באוטובוס, החייל הורד מהאוטובוס והועבר לתשאול לתחנת גלילות.