הקשר של רשות השידור לגירוש ולרצח

ד"ר אריה בכרך התפלא לשמוע ברדיו כי במדינה מתוקנת לא הורסים בית בטרם בונים בית חדש, "מה פתאום רשות השידור מבכה את גוש קטיף?".

ישי קרוב , א' בתמוז תשע"ד

רשות השידור
רשות השידור
פלאש 90

ד"ר אריה בכרך התייחס בפינתו השבועית בערוץ 7 לסגירתה של רשות השידור ולפתיחתה מחדש.

"בימים אלו שמעתי ברדיו קריין המכריז: במדינה מתוקנת לא הורסים בית, בטרם בונים בית חדש. במדינה מתוקנת לא פוגעים בפרנסתם של אלפי אנשים וזורקים אותם לרחוב".

"התפלאתי, מדוע מעלים את עניין הגירוש מגוש קטיף בימים אלו, הרי הוא היה בחודש אב ובכלל מה פתאום רשות השידור מבכה את גוש קטיף".

בכרך הבין בהמשך כי מדובר על אירוע קצת שונה מאשר הגירוש מגוש קטיף, "רשות השידור מבכה על ההחלטה לסגור את הרשות. שכחתם שעמדתם בחזית התעמולה של מדינת ישראל ברשות אריאל שרון 'ושם רשעים ירקב' במהלך הגירוש מגוש קטיף? הייתם שותפים להבאשת ריחם של תושבי גוש קטיף".

בכרך ציין כי לעומת תושבי גוש קטיף, את עובדי רשות השידור לא הולכים לזרוק לרחוב, "אני לא דואג לפרנסה של אף אחד מכם".

"מדוע לא בדקתם אז, בגירוש, אם יש בית ועבודה לכל משפחה שתגורש מהגוש?", תמה בכרך, "הרי אם הייתם עושים זאת, היה כל העולם יודע שאין פתרון לאף משפחה ולימים התברר שהם היו זרוקים בבתי מלון לתקופה ארוכה, משפחות ללא פרנסה, ילדים חוו משבר נפשי עמוק. אתם - רשות השידור, הייתם שותפים לפשע הגדול ביותר שנעשה במדינת ישראל מאז הקמתה. האם אנחנו צריכים להיום מודאגים לגורלו של אמנון אברמוביץ' שקרא בזמנו 'לאתרג' את שרון 'ושם רשעים ירקב'?".

ד"ר בכרך המשיך וסיפר כי בהמשך הוא שמע "את קולו העמוק והסמכותי של מוטי קירשנבוים, מי שהיה בעבר מנכ"ל רשות השידור שקרא: 'את רשות השידור צריך לנער, לא לקבור. לנער מהפוליטיקאים ולעשות אותה גוף עצמאי'. אני מסכים איתו ואולי זאת הכוונה מפוליטקאים קטנים - כקירשנבוים וירון לונדון שבחברה בה הם חיים, לא מודאגים מגורל שלושת החטופים אבל מאוד היו מודאגים לגורלו של גלעד שליט 'הילד של כולנו'".

הוא סיפר כי בעבר הוא נפגש עם קירשנבוים בהיותו מנכ"ל רשות השידור, "טענתי מדוע במסגרת האיזון הקדוש בין ימין לשמאל הם בוחרים לראיין אנשי ימין עילגי שפה והנחשבים להזויים גם בקרב הימין, לעומת דוברי שמאל שכולם רהוטים. זו היתה תשובתו: 'גם את מי לראיין זה פוליטיקה. הכל פוליטיקה'. אז באמת צריך לנער ולהתנער מהפוליטקאים השולטים ברשות השידור. הגיע הזמן להחליף את הפרשן הפוליטי, סליחה, הפרשן המשפטי משה נגבי, אולי נשמע פרשנויות משפטיות עם ראיית עולם מעט שונה".

בכרך תקף את רשות השידור גם בעניין הרצח של סנ"צ ברוך מזרחי, "מדוע רשות השידור לא ראיינה משפחות שנהרסו בעקבות רצח ראש המשפחה על ידי רוצחים ערבים שהשתחררו בעסקאות הקודמות בעת מסע הלחצים שניהלה רשות השידור נגד נתניהו על מנת לשחרר את גלעד שליט". הוא סיפר כי באותה תקופה הוא פנה, כחבר בארגון אלמגור, לרשות השידור, "ביקשנו לפרסם ראיונות כאלו בטלויזיה ולהראות לציבור את ההרס ששחרור מחבלים גורם למשפחות. לא התייחסו כלל לבקשתנו והיום ברור שהשחרור הביא לרצח. מישהו שם מרגיש אשמה? מישהו יתן את הדין על הלחץ שהפעילו אז?".

"מר קרשנבוים וחבריו: צריך לנער את הרשות מהפוליטיקה. להרוס כליל את הבית ולבנות בית חדש עם רהיטים חדשים ולא מתולעים".