השר שמיר: עידן חדש ביחסי ישראל קזחסטן

השר שמיר חתם ביקור בקזחסטן בראש משלחת עסקית של חברות בתחום החקלאות. "קזחסטן הציבה את הפיתוח החקלאי בראש סדר העדיפויות הלאומי".

חזקי ברוך , כ"ח בסיון תשע"ד

יאיר שמיר
יאיר שמיר
צילום: פלאש 90

שר החקלאות ופיתוח הכפר יאיר שמיר חתם היום (חמישי) ביקור בקזחסטן בראש משלחת עסקית של 16 חברות בתחום החקלאות ונפגש בין היתר עם ראש הממשלה, שר החקלאות, השר למצבי חירום ומושל המחוז אלמטיי.

ראש ממשלת קזחסטן קארים מאסימוב התעניין באתגרים האזוריים עמם מתמודדת ישראל בתקופה האחרונה ובעיקר בעמדת ישראל בכל הנוגע להתפתחויות בעיראק וסוריה. השר שמיר השיב בהרחבה והדגיש את מאמצי החיפושים אחרי הנערים החטופים.

אנשי העסקים הישראלים השתתפו בסמינר עסקי עם עשרות עמיתיהם הקזחיים ונרשמה שביעות רצון הדדית מהשיחות שנערכו בין הצדדים. במהלך ביקורו במדינה, השר שמיר נפגש גם עם הקהילה היהודית באלמטיי.

לדברי השר שמיר, "קזחסטן הציבה את הפיתוח החקלאי בראש סדר העדיפויות הלאומי עם תנאי מימון אטרקטיביים וסביבה נוחה לעסקים. הביקור בקזחסטן הרחיב את התשתית לשיתוף הפעולה בין המדינות בתחומי החקלאות, הכלכלה ומשק המים, כאשר החברות הישראליות נחשפו להזדמנויות עיסקיות המדינה המהווה שער ל-170 מיליון צרכנים, להשתלבות במאמצי הפיתוח של תשתיות המשק החקלאי במדינה".