לראשונה: רמי קלינשטיין הופיע בשכונה חרדית

קליינשטיין ואמנים נוספים השתתפו בחנוכת מרכז ''סולם'' בירושלים והשקת "וואטסאפ לילדים מוגבלים".

יוני קמפינסקי , כ"ח בסיון תשע"ד

רמי קליינשטיין בחנוכת מרכז 'סולם' בירושלים
רמי קליינשטיין בחנוכת מרכז 'סולם' בירושלים
ישראל ברדוגו

רמי קליינשטיין בחנוכת מרכז 'סולם' בירושלים

אחרי שנים של בנייה וציפייה נחנך מבנה "מרכז סולם בירושלים".

במרכז המעמד הושקה גם מערכת תקשורת חדשנית ומשוכללת, המשמשת אפשרות לתקשורת טכנולוגית פורצת דרך, עבור הילדים האוטיסטים שחיים בעולם משלהם, ללא יכולת תקשור עם סביבתם, וכן בריכה הידרותרפית מתקדמת, שתשמש את כל האוכלוסייה בעלי המוגבלויות בעיר.

במעמד המרשים נטלו חלק אמנים ידועים, בראשם רמי קלינשטיין, האחים גת ועילי אבידני, לצד רבנים, אישי-ציבור, גופים ומוסדות שעומדים לצד "סולם" במהלך השנים. כאמור, מדובר בהופעה ראשונה בחייו של הזמר רמי קלינשטיין בשכונה חרדית.

האחים גת בחנוכת מרכז 'סולם' בירושלים

בדברי ברכה בטקס אמר ראש העיר ירושלים ניר ברקת, כי ירושלים גאה בפעילות "סולם" וכי רואה בה סמל ודוגמא להשקעה מובילה ופורצת דרך בתחום החינוך המיוחד לכל המגזרים. מנהל קרנות הביטוח הלאומי עו"ד יצחק סבטו הדגיש בנאומו את חשיבות העשייה שמושקעת ב"סולם" למען הילדים הנדרשים לטיפולים אלה ואמר כי המקצועיות הרבה נותנת אותותיה בשטח באופן מוחשי.

מנכלי"ת "סולם" אסתר ארנסטר בירכה את משתתפי המעמד ואמרה כי זה יום היסטורי בו מאות ילדי "סולם" זוכים להיכנס למשכן משלהם, אודות להשקעה ולמסירות של צוות "סולם" וכל אלו השותפים למהלך הגדול לאורך השנים. בדבריה אמרה כי נדרשים שילוב כל הכוחות להמשך העשייה למען הילדים המוגבלים וכי זו אחריות גדולה מכל העוסקים במלאכה לראות את טובת הילדים ולהטות כתף להמשך הבאת אור, רפואה וסיוע לילדים ובני משפחותיהם.

בין המשתתפים באירוע המכובד מ"מ ראש העיר ירושלים ומשנה למחזיק תיק תכנון ובניה יוסף דייטש, סגן ראש העיר ומחזיק תיק חינוך חרדי צביקה כהן, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק שפ"ע יצחק פינדרוס, יועץ ראש העיר ירושלים אברהם קרויזר, מנהל האגף לחינוך חרדי איתמר בר עזר, סגנו דוב פוקס, נציג בנק מרכנתיל ניסים דיין ועוד.

בקביעת המזוזה כובדו הנגיד דוד הגר ונציג הנהלת ''סולם'' דוד ארנסטר. לגזירת הסרט בפתחו של המבנה החדש, ניגש ראש העיר ירושלים ניר ברקת, יחד עם עו"ד יצחק סבטו, נציג המוסד לביטוח לאומי ונציגת קרן וואהל מיכל הרצוג.

את נאום הכבוד נשא הרב הראשי לישראל דוד לאו, שריגש את הקהל באמרו כי "סולם שינה את הסטנדרטים בהתייחסות ובטיפול בילדים המוגבלים". בדבריו הרחיב הרב על הזכות הגדולה שנפלה בחלקם של מנהלי ''סולם'', שהקימו אימפריה כזו הפועלת במקצועיות ומתוך מסירות בלתי רגילה, למען פיתוח והשקעה למען הילדים המוגבלים.

ארגון ''סולם'' פועל מזה כ-30 שנה, ומחולל שינוי בעולמם של פעוטות, ילדים ונוער, בעלי צרכים מיוחדים, תוך מטרה להפכם לעצמאיים ומשתלבים בקהילה. כ-30% מבוגרי סולם מצליחים להשתלב במסגרות המשך רגילות לחלוטין.

''סולם'' פעיל ברחבי הארץ באמצעות גני שפה הממוקמים בקרית יערים ובמודיעין עילית; גנים ובית ספר ייחודי לאוטיסטים בבית שמש, וכמובן המרכז הירושלמי בו פועלים גני שילוב ותצפית, מעון יום שיקומי, בתי ספר יסודיים וחטיבת ביניים לבנות לקויות למידה ולבעלות הפרעות רגשיות ונפשיות מורכבות; כל זאת לצד אגף ייעודי לאוטיזם המשלב מעון וגנים.

על הפקת האירוע עמלה חברת "פליישמן הפקות".טוען....

צילומים: ישראל ברדוגו