"ליהודים אין זכות להיכנס לאל-אקצה"

ח"כים ערבים שוללים את זכות היהודים לעלות להר הבית, בטענה כי המקום שייך רק למוסלמים. הם גם ברכו אסיר ביטחוני ששוחרר מהכלא.

דלית הלוי , כ"ח בסיון תשע"ד

ליהודים אין זכות. טיבי על הר הבית
ליהודים אין זכות. טיבי על הר הבית
צילום: פלאש 90

סיעת רע"מ תע"ל בכנסת ערכה ישיבה (23 ביוני) בכנסת בהשתתפות כל חבריה לדיון במה שהוגדר כנושאים הקשורים לחברה הערבית ב"פנים הפלסטיני" (כינוי לשטח מדינת ישראל) וב"מדינת פלסטין הכבושה".

בתום הישיבה הפיצה הסיעה הודעה לתקשורת, בה נכתב בין היתר כדלהלן:

שלילת זכות היהודים להיכנס למסגד אל-אקצה – הסיעה דחתה את המלצות ועדת צור בנוגע לכניסת יהודים למסגד אל-אקצה, בהדגישה כי "מסגד אל-אקצה המבורך הוא רכוש והקדש של מוסלמים בלבד". חברי הסיעה גם הביעו התנגדות להסדר שיאפשר חלוקה של השימוש במסגד אל-אקצה בין מוסלמים ליהודים על בסיס של זמן ומקום, וקראו לעולם הערבי והאסלאמי ולקהילה הבינלאומית להתערב לשם הגנה על מסגד אל-אקצה ולמנוע את השחצנות של "הכיבוש הישראלי". הם השמיעו גינוי גם נגד מה שהגדירו כניסיונות לייהד את מסגד אל-אקצה ולהקיף את ירושלים בהתנחלויות.

גיבוי לחה"כ הערבים – הסיעה גינתה את "המתקפת ההסתה הגזענית" נגד חברי הכנסת הערבים, ובהם חברת הכנסת חנין זועבי, וכן את המלצות המשטרה לפתוח בחקירה נגדה.

גינוי לפעילות צה"ל בשטחים – הסיעה פרטה את פעולות צה"ל בשטחים וכינתה אותן "פשעים נגד האנושות". מעצרם של משוחררי עסקת שליט (בעקבות חטיפת שלושת הישראלים) הוגדרה בפי הסיעה "הפרה בוטה של החוק הבינלאומי" והסיעה הביעה התנגדות גם להאכלה בכפייה של אסירים השובתים רעב. חברי הסיעה קראו להעניש את ישראל על הפגיעה בילדים פלסטינים מאז שנת 2000.

בעד אחדות פלסטינית מקיר לקיר – הסיעה קראה לחיזוק האחדות הלאומית הפלסטינית בין כל הפלגים והכוחות (במשתמע גם עם חמאס, הג'יהאד האסלאמי וארגוני טרור נוספים) ולליכוד השורות כדי "להתמודד עם המפעל הציוני".

ברכות לאסיר ביטחוני ששוחרר מהכלא – הסיעה שיגרה את "היטב הברכות לרגל שחרור האסיר הביטחוני ויסאם ח'ליל מהישוב בעיינה", והבעיה תקווה שכל האסירים ב"כלא של הכיבוש הישראלי" ישוחררו לחופשי.

יש לציין, כי ויסאם ח'ליל הורשע בבית המשפט המחוזי על בסיס הודאתו בעבירת הצתה בנסיבות מחמירות (השלכת בקבוקי תבערה לעבר בית ביישוב מצפה נטופה במטרה לגרום להצתתו ולפגוע ביושביו), פריצה לרכב בנסיבות מחמירות, גניבה מרכב והצתת רכב, קשירת קשר לביצוע פשע (תכנון וניסיון לחטוף חייל ולגנוב את נשקו) ותקיפת שוטר בעת מילוי תפקידו (מכת אגרוף בפניו של שוטר בעת מעצרו).