אלקין השיב לידלין: לספח חלקים ביו"ש

יו"ר ועדת חוץ וביטחון התעמת עם חברי מכון INSS והזכיר להם את "התחזיות הוורודות" שלהם לפני ההתנתקות מרצועת עזה.

עוזי ברוך , א' בתמוז תשע"ד

אלקין בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי
אלקין בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי
יח''צ

יו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ זאב אלקין, נאם הערב (א) בכנס INSS מיד לאחר שראש המכון, האלוף (במיל׳) עמוס ידלין הציג את תכניתו להתנתקות השניה.

"אין ספק שחוקרי המכון למחקרי בטחון לאומי הם עקביים. אותם תחזיות נאמרו על ידם גם לפני ההתנתקות, כשהם סברו בתחזיות שלהם שעזה לא תתחמש בטילים ארוכי טווח וכשכתבו במחקרים שלהם שאיום הרקטות מעזה יישאר מתון. לצערי, הקשר בין הדברים לבין המציאות מקרי לחלוטין. במיוחד לאור מה שמתרחש באזורינו, בעניין סוריה, מצרים וכעת גם בעיראק. עלינו ללמוד מעט צניעות בבואנו לחזות את העתיד, במיוחד כשמדובר בהימור על ביטחונם של אזרחי ישראל. כל ניסיון לבנות מודל סופי הוא ניסיון שנועד לכישלון", אמר אלקין.
עלינו להבין שאנו עומדים בפני שינויים דמוגרפים בתוך הציבור הישראלי וצריך לקחת זאת בחשבון. ציבור המצביעים של עופר שלח ועומר בר לב הולך ומתכלה


"ישנו מהלך שטוב יותר מהסטטוס קוו והוא התקדמות הדרגתית במימוש הזכויות שלנו ביו״ש. דחינו את דרישתנו ב-20 שנה האחרונות במחשבה שזה יביא להתקרבות בהסכמה, אך לא כך קרה. הפלסטינים רק הקשיחו את עמדותיהם, וכיום יש כאלה שמתוכנו המנסים לשכנע אותנו שמדינה פלסטינית היא אינטרס ישראלי. כשזו העמדה שראשי המכון מציגים יחד עם אנשי השמאל, זה רק מרחיק את הפלסטינים מלהגיע לפשרות. זאת מכיוון שכל עוד זה אינטרס ישראלי, למה עליהם לוותר?
גם מהלך חד צדדי של פינוי לא יעבור בליכוד. גם בהתנתקות היתה התנגדות לתכנית בתוך הליכוד וכך גם היום,הליכוד לא יאפשר מהלכים חד צדדים".

אלקין הדגיש, "אין מנוס מלספח הדרגתית את החלקים ביו״ש שכולם יודעים שיישאר בוודאות בשטחי ישראל".

לסיכום, אמר "עלינו להבין שאנו עומדים בפני שינויים דמוגרפים בתוך הציבור הישראלי וצריך לקחת זאת בחשבון. ציבור המצביעים של עופר שלח ועומר בר לב הולך ומתכלה. מי שמעוניין להבין את עתיד ישראל צריך להסתכל על המצב בירושלים ועל החלוקה של ילדי כיתה א. העתיד הפוליטי של מדינת ישראל, כמו גם הגישות בסכסוך הישראלי פלסטיני ייקבעו במחלקת יולדות של הדסה עין כרם".