קנס ומאסר על תנאי נגזרו על אפי איתם

בימ"ש השלום בקריית שמונה גזר על ח"כ לשעבר אפי איתם מאסר על תנאי למשך חודשיים וקנס של 1,500 ש"ח.

עדו בן פורת , ב' בתמוז תשע"ד

אפי איתם
אפי איתם
פלאש 90

מאסר על תנאי למשך חודשיים וקנס כספי בסך 1,500 ש"ח נגזרו על חבר הכנסת לשעבר, תא''ל במיל' אפי איתם.

איתם הודה במסגרת הסדר טיעון בעבירה של נהיגה במהירות מופרזת, העלבת עובד ציבור וכן, בהפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

על פי כתב האישום, בחודש אוקטובר 2008 נהג איתם בכביש 98 מצומת גשור לכיוון צומת נחל גולן, במהירות של 157 קמ"ש בדרך שאינה עירונית בה מהירות הנסיעה המותרת הינה 80 קמ"ש.

שוטר אשר הבחין ברכב נוסע במהירות מופרזת הבהב לו ומשלא עצר איתם את רכבו, החל השוטר לנסוע אחריו תוך שהוא מפעיל את האורות הכחולים וכורז לו במערכת הכריזה, עד שעצר. בשלב זה, כך נטען בכתב האישום, ירד איתם מן הרכב, קילל את השוטר וסירב להציג לו רישיונות נהיגה.

איתם טען במהלך משפטו כי על אף אם כשל באופן רגעי יש לשים כישלון זה בפרופורציה. הוא שוב וציין את תרומתו למדינה ואת העובדה כי הינו בעל אות המופת ממלחמת יום הכיפורים.

השופט כתב, "אמירתו של הנאשם לפיה יש ביכולתו לבוא חשבון עם השוטר בשל היכרותו עם מפכ"ל המשטרה, מבטאת באופן החד ביותר את הפגיעה החמורה בשלטון החוק ובעקרון השוויון עליהם עמדתי לעיל. חומרה יתרה בביצוע העבירות נשוא תיק זה, מצאתי אף באופן השתלשלות העניינים במסגרת האירוע נשוא תיק זה ובמה דברים אמורים? הנאשם נקלע למצב דברים בו הינו מתבקש על ידי שוטר לעצור בעקבות עבירת תנועה אשר ביצע.

למרבה הצער, רבים מאזרחי המדינה נקלעים מידי יום ביומו למצב רגיל זה או עלולים להיקלע אליו בשלב זה או אחר. אין חולק, כי המדובר בסיטואציה לא נעימה ולעיתים מלחיצה אשר יתכן ואף עלולה היא להוביל לתוצאות לא נעימות לאותו אזרח במידה ואכן ימצא כי ביצע עבירת תנועה כזו או אחרת. ואולם, התנהגותו של הנאשם איננה רגילה למצבים מסוג זה ואף הייתה חריגה באופן קיצוני מן המצופה מכל אזרח, לא כל שכן מאדם במעמדו של הנאשם", כתב השופט מורן מרגלית מבית משפט השלום בקריית שמונה שהחליט בנוסף לפסול את רישיונו של איתם לחמישה חודשים.