עם ישראל כואב
נמצאו גופות הנערים החטופים

כוחות הביטחון איתרו את גופות שלושת הנערים גיל-עד שער בן 16 מטלמון, נפתלי פרנקל בן 16 מנוף איילון ואייל יפרח בן 19 מאלעד.

עוזי ברוך , ב' בתמוז תשע"ד

שלושת החטופים
שלושת החטופים
באדיבות המשפחות

כאב גדול. כוחות הביטחון איתרו הערב (שני) את גופות שלושת הנערים החטופים גיל-עד שער בן 16 מטלמון, נפתלי פרנקל בן 16 מנוף איילון ואייל יפרח בן 19 מאלעד הי"ד.

הערכה היא כי שלושת הנערים נרצחו מיד לאחר חטיפתם.

הקבינט המדיני-ביטחוני צפוי להתכנס לישיבה מיוחדת בשעה 21:30. במערכת הביטחון מעריכים כי החוטפים ירדו למחתרת ושוהים באזור חברון. 

מתחילת מבצע "שובו אחים" כוחות צה"ל עצרו יותר מ-450 מבוקשים, בהם מחבלי טרור ומנהיגים. שתי תחנות רדיו וטלוויזיה נסגרו על ידי כוחות הביטחון ויותר מ-2,000 בתים נסרקו.

במשך 18 ימים סרקו כוחות גדולים את אזור חברון לאחר ששלושת הנערים נחטפו מתחנת הסעה בגוש עציון. במהלך ימים אלה פעלו הכוחות בכל אזור יהודה ושומרון ופעלו נגד תשתיות החמאס.

שני המחבלים החשודים בחטיפה הם מרואן קואסמה (29) ועאמר אבו עישה (33) - מחבלי חמאס מחברון שנעצרו בעבר. קואסמה היה עצור בעבר על פעילות חבלנית. אחיו של אבו עישה חוסל בפעילות צה"ל בשנת 2005. 

שר הביטחון, משה בוגי יעלון אמר היום בסיור בשדרות, "אנחנו ממשיכים במאמץ המבצעי והמודיעיני לאתר את הנערים החטופים ואת החוטפים. אנחנו מתקדמים אבל עדין צריך אורך רוח וסבלנות. ממשיכים עם כל הכוח וכל המאמץ ונקווה שנגיע כמה שיותר מהר אל הנערים ואל חוטפיהם".

נזכיר כי בצהריים פרסמה ועדת הבדיקה המשטרתית את מסקנות בדיקת מחדל הטיפול של מוקד 100 בשיחת החירום שהגיעה למוקד על ידי אחד הנערים החטופים. 

מהממצאים עולה כי מוקד 100 נכשל בטיפול בשיחת הטלפון של החטופים בליל החטיפה. בעקבות מסקנות ועדת הבדיקה הודחו חמישה שוטרים. ועדת המשמעת תשקול את המשך שירותם של השוטרים במשטרה. מסקנות הוועדה הועברו אמש למפכ"ל המשטרה שישקול את המשך דרכם של הקצינים במשטרה, והיום הם הועברו גם לידי משפחות החטופים. 

מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, מסר בעקבות המסקנות שהוגשו אליו אמש כי "מדובר בכשל חמור ביותר הנוגע בטיפול שגוי בקריאת מצוקה של אדם כאשר פנה למוקד 100 של המשטרה. כשל מסוג זה אסור שיקרה, ואל לנו לעבור עליו לסדר היום". טוען....