"אין מחילה לרוצחי ילדים"

חברי הכנסת קוראים לממשלת ישראל להגיב לפיגוע החטיפה הרצחני. "הרצח בוצע ע''י חיות אדם - חסרי כל צלם אנוש".

חזקי ברוך , ב' בתמוז תשע"ד

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: פלאש 90

תגובות כואבות הערב לפיגוע החטיפה הרצחני ולמציאת גופותיהם של שלושת הנערים.

השר אורי אריאל (הבית היהודי) מסר "אבל כבד. עם ישראל התאחד בתפילה, אחדות שצריכה להמשיך כל העת. במלחמה כמו במלחמה צריך להכות במחבלים ללא רחם מצד אחד, ולתת תשובה ציונית הולמת מצד שני. עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה", אמר אריאל.

השר נפתלי בנט הגיב "אין מחילה לרוצחי ילדים . לבנו עם המשפחות כעת, זה הזמן למעשים ולא לדיבורים".

ח"כ יוני שטבון (הבית היהודי) אמר "ישראל מוכרחה כעת לצאת ל-'חומת מגן' ביו"ש". עלינו לרסק את הטרור ולגבות מחיר, אין דרך אחרת".

ח"כ אלי ישי (ש"ס) אמר  "בשורת איוב הגיע היום לשלוש משפחות ולעם כולו, התקווה הגדולה נמוגה. יש לנו החובה להעביר מסר חריף לאויבנו, כי לפעולתם יש ויהיה מחיר כבד מאוד, לא נשב בחיבוק ידיים אל מול עיניהם הדומעות של המשפחות"

ח"כ ניסן סלומינסקי אמר "עם ישראל כולו בוכה ומבכה את הרצח הנתעב והשפל של שלושת הנערים, אשר בוצע ע''י חיות אדם - חסרי כל צלם אנוש. זכיתי להכיר ולהוקיר את המשפחות על עמידתן האצילה והיותם גורם מלכד של כל חלקי העם היושב בציון על כל גווניו, ובלב בוכה ועין דומעה אני שולח את תנחומיי למשפחות. מדינת ישראל חייבת לפעול באופן חריף ביותר הן כעונש והן כגורם הרתעה לעתיד".

ח"כ שולי מועלם רפאלי (הבית היהודי) אמרה הערב (שני) בעקבות מציאת גופות הנערים החטופים, כי "18 יום ניהלה מדינת ישראל את מבצע שובו אחים ברגישות עכשיו זה הזמן לנחישות. את דמם של הנערים יש לפדות היום עין תחת עין ושן תחת שן".

נשיא המדינה, שמעון פרס, מסר "עם שלם מרכין הערב ראשו ביגון כבד מנשוא. ברגע קשה זה אני מחבק בחום ומחזק את ידיהם של האימהות, האבות הנפלאים ובני המשפחה של נפתלי, גיל-עד ואיל, שחינכו את ילדיהם במסירות נפש".

"זה 18 ימים שהעם התפלל בפה אחד כי גורל הנערים הנפלאים שלנו יהיה כי ימצאו חיים ושלמים. עתה, עם קבלת הבשורה המרה עם ישראל כולו מתאבל על מותם בטרם עת של מיטב נערינו הצעירים. לצד האבל הכבד, אנו נשאר נחושים להעניש ביד קשה את המחבלים הנפשעים", אמר פרס.

נשיא המדינה הנבחר ראובן ריבלין כתב "את אשר יגורנו בא. חששנו היה כבד אך הייתה בלבנו תקווה גדולה שגם שהטרור הרצחני יחמול על הנערים. רק אמש פגשתי את המשפחות ויחד הישרנו מבט של תקווה לבאות, אך נכזבנו. לבנו בשעה הקשה הזו עם המשפחות האמיצות שתמיד יהיו לנו לסמל של גבורה ואמונה בשעות הקשות ביותר".

שר החינוך, שי פירון, מביע צער עמוק "הבשורה על רצח הנערים בדמי ימיהם קורעת את הלב, וכי בעת קשה זו הוא מחבק ומאמץ את המשפחות". השר פירון הנחה את המשרד לתגבר את צוותי הייעוץ והפסיכולוגים, כדי שילוו את תלמידי הישיבה, ויתנו להם את כל הסיוע הנדרש.

ראש מועצת קריית ארבע חברון, מלאכי לוינגר, אמר "זה הזמן לתגובה שתבהיר לכל אויבי ישראל כי ישנו מחיר כבד מנשוא לפגיעה בחיי יהודים. אחריות כבדה מוטלת כעת על הממשלה לתת את הדין עם המרצחים ומשלחיהם, ואנו מצפים לבשורות בנושא ויפה שעה אחת קודם".

סגן השר הרב אלי בן דהן כתב "אני משתתף בצערן של המשפחות שעאר, פרנקל ויפרח. אני בטוח שהתפילות שכל עם ישראל התפלל לשובם בשלום לא היו ריקם. אין לי ספק שהתפילות הועילו לעם ישראל כולו".

"אני קורא לקבינט להעניש את משפחות הרוצחים בעונש חמור ביותר כדי שתופעה כזו לא תישנה", הוסיף בן דהן, "בשלב ראשון יש להגלות את משפחות הרוצחים לחו"ל, להרוס את בתיהן ולמנוע את בנייתם מחדש. בשלב שני, עלינו להחיל את הריבונות הישראלית על אזור גוש עציון המורחב".

יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ מנחם אליעזר מוזס, אמר כי הוא "מבכה יחד עם כל בית ישראל את חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים. עם ישראל התאחד בתפילות. ליבנו עם המשפחות השכולות ואנו מחזקים אותם בשעתם הקשה".

חבר הכנסת מוטי יוגב מסר הערב "על ממשלת ישראל להחליט על מלחמת חורמה בחמאס וכל הקרוב לרוצחים - קודם.
את בתיהם של הרוצחים יש לפוצץ עוד הלילה ואת משפחותיהם לגרש לעזה אל מעבר לגדר עוד הלילה לבלתי שוב. על מרחב חברון, חלחול ובית כחיל להטיל סגר ועוצר עד הודעה חדשה".

יוגב הוסיף "בחמולות קוואסמא ואיעש יש לפגוע בכל דרך אפשרית. וכל הקרוב, קרוב יהיה לפגיעה. את כל מנהיגי החמאס ביהודה ושומרון בזרוע המדינית ובזרוע הצבאית יש לעצור. צריך לסגור, לאטום ואף לפוצץ, הכל לפי חומרת הפעילות, כל אתרי המפגש והפעילות של ארגון החמאס ביהודה ושומרון. ראש הנחש של החמאס שוכן בקטאר ורוב זרועות התמנון נמצאות בעזה. יש לחתור לסיכולים ממוקדים ללא שום עכבה של כל ראשי החמאס בזרוע המדינית ובזרוע הצבאית ולהשמיד את תשתיות אמצעי הלחימה שלו בעזה", אמר יוגב.

"יש למצוא דרכים לעצור מתן של כל כסף המועבר על ידי המשרד לענייני אסירים ברשות הפלסטינית למשפחות מחבלים ורוצחים. נקמת הנערים תילקח אך ורק מאת ה' ועל ידי מדינת ישראל וכוחות הביטחון, אבל היא חייבת להכאיב ולהרתיע לדורות. כי נקמת שלושה נערים לא ברא השטן. במרחב רציחתם בדרך ההולכת בין גוש עציון לחברון ראוי שיוקמו לזכרם שלושה יישובים חדשים, כדי שיגרשו את חושך רשע המחבלים וירבו את האור של הטוב הישראלי. מצפה נפתלי, מצפה גיל-עד, מצפה אייל לנשמתם שתהא צרורה בצרור החיים", דברי חבר הכנסת יוגב.