עם ישראל כואב
נשמעה המילה "נחטפנו" ואחריה יריות

מערכת הביטחון עדין חוקרת את פיגוע החטיפה הרצחני וכוחות גדולים עדין סורקים את אזור חברון ומחפשים אחר שני הרוצחים.

קובי פינקלר , ג' בתמוז תשע"ד

תמונת החטופים
תמונת החטופים
באדיבות המשפחות

כמה שעות לאחר מציאת גופות שלושת הנערים מדרום לגוש עציון, מתחילה תמונת החטיפה להתבהר.

גורם צבאי מספר הבוקר כי הנערים נכנסו לרכב שנסע תחילה מהצומת מערבה אז עשה פניית פרסה לכיוון חברון. באותם רגעים בוצעה שיחת הטלפון למוקד המשטרה ובה מעבר למילה 'נחטפנו' נשמעות ברקע גם יריות.

המכונית שבה בוצעה החטיפה נמצאה מאוחר יותר שרופה סמוך לדורה ובה נמצאו תרמילי אקדח ורובה. כל אלו חיזקו את ההערכה כי הנערים נרצחו זמן קצר לאחר החטיפה.

החוטפים קברו את הנערים בשדה פתוח, כיסו את הגופות ומיהרו להסתלק מהמקום. הלילה נכנסו כוחות גדולים של צה"ל לביתם של שני החשודים ברצח כדי לחפש אחר ממצאים.

במהלך הפעילות בבתים פוצצה דלת כדי להגיע לעוד ממצאים העשויים לשפוך אור על מקום מסתורם של השניים.

בצה"ל יערכו היום דיונים באשר לסדרי הכוחות אשר יושארו בשטח כאשר הכוונה היא לדלל מחד את הכוחות ומאידך לא להרפות ממאמצי החקירה לאיתור הרוצחים.

קצין בכיר אומר הבוקר כי הלילה נעצרו 3 מבוקשים וכי מתחילת מבצע "שובו אחים" נעצרו ביהודה ושומרון 419 פלסטינים, 56 מהם שוחררו בעסקת שליט. בעצורים 365 מחבלי טרור - 276 מהם מחבלי חמאס, ו-12 מנהיגים בארגון. יותר מ-2,200 בתים ומשרדים נסרקו, ו-2 תחנות רדיו וטלוויזיה נסגרו. הסגר באזור הסריקות נמשך 17 יום.

הרמטכ"ל גנץ אמר בהערכת מצב בשטח כי המשימה לא תמה וכי צה"ל נמצא רק באמצע הדרך. המאמץ המודיעיני והמבצעי שהושקע בימים האחרונים למצוא את החטופים, יושקע כעת במציאת החוטפים, וצה"ל יפעל בכל המישורים ללכוד אותם מהר ככל האפשר. 

מפקד פיקוד המרכז האלוף ניצן אלון אומר כי בעבור כוחות הצבא המשימה לא תמה, והכוחות עם אנשי שירות הביטחון הכללי והמשטרה ממשיכים לפעול לאיתור החוטפים מחמאס. "לא ננוח ולא נשקוט עד השלמת המשימה".

הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס אמש לדון בתגובת ישראל על רצח 3 הנערים שנחטפו. ראש הממשלה נתניהו אמר בפתח הישיבה כי 3 הנערים נחטפו ונרצחו בדם קר בידי חיות אדם. "לבנו שותת דם, והעם כולו בוכה עם המשפחות. נקמת דם ילד קטן עוד לא ברא השטן וגם לא נקמת דם של נערים צעירים וטהורים שהיו בדרכם הביתה לפגוש את הוריהם", אמר נתניהו והוסיף: "חמאס אחראי וחמאס ישלם".

השר גלעד ארדן אמר לפני ישיבת הקבינט כי ידרוש לנקוט צעדי תגובה, ובכלל זה בנייה נרחבת בגוש עציון ובחברון, חידוש הסיכולים הממוקדים של ראשי חמאס המעורבים בטרור, ובחינת אפשרות לסגור את הטלוויזיה הפלסטינית המסיתה לטרור.

בתוך כך. הירי מרצועת עזה לא פוסק וגם הלילה נורו רקטות לשטח ישראל. בתגובה צה"ל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר תקף 34 יעדי טרור ברצועת עזה 32 מהם בתוך בסיס גדול של החמאס.טוען....