מכללת חמדת הדרום: חשש אמיתי לפגיעה בנפש

"מאות סטודנטים וסטודנטיות, עשרות אנשי סגל ואנשי מנהלה במכללה, לומדים ועובדים ללא פתרון בטחוני הולם", אומר נשיא המכללה.

ידידיה בן אור , ג' בתמוז תשע"ד

לשנות את התקנות. פרופ' לוי
לשנות את התקנות. פרופ' לוי
יח"צ

במכללת חמדת הדרום קמו הבוקר (שלישי) פעם נוספת למציאות בלתי נסבלת של ירי רקטות לעבר מועצת שדות נגב שבה ממוקמת המכללה.

במקום לעסוק במבחני סוף השנה, הנהלת המכללה מתכנסת מדי בוקר על מנת להחליט בנוגע לנהלי הביטחון במוסד והאם להמשיך במתכונת שגרה.

תקנות פיקוד העורף קובעות כי רק מוסדות להשכלה גבוהה הנתונים בטווח אווירי של 7 קילומטרים מגבול עזה זכאיים בפועל למיגון, ובשל העובדה שהמכללה ניצבת במרחק מאות מטרים ספורים בלבד מהטווח הקבוע בתקנות, היא אינה זכאית לתקציב מיגון הולם.

במכללה מצויים כיום 2 מקלטים ישנים ושני ממ"דים שאינם מותאמים לצרכיה העכשוויים בשל הגידול המשמעותי בכמות הלומדים שחל עם השנים. "אנו מצויים במצב בלתי אפשרי ובחשש אמיתי לפגיעה מידית בנפש", מדגיש נשיא המכללה, פרופ' אבי לוי.

לדבריו, "אנו מתריעים מבעוד מועד כי זוהי אחריותנו כלפי מאות האימהות והאבות שלומדים אצלנו במכללה וכלפי ילדיהם ובני משפחותיהם. אני מזמין את השר לביטחון פנים אהרונוביץ' להגיע לסיור ולהבין מקרוב את המציאות הבלתי נסבלת וההשלכות הקשות שעלולות לנבוע מאי מתן פתרונות ל-1800 הסטודנטים שלומדים במכללה בתוכניות השונות לתארים ראשונים ושניים, השתלמויות מורים התפתחות מקצועית, חוגים קהילתיים ועוד".

עוד מציין לוי, כי "נוצרה מציאות חדשה כפי שאנו עדים לה שבה טווחי הירי התארכו באופן משמעותי, ונוצר מצב בלתי הגיוני שבו מאות סטודנטים וסטודנטיות, עשרות אנשי סגל ואנשי מנהלה במכללה, לומדים ועובדים ללא פתרון בטחוני הולם. יש לטפל בבעיה בהקדם ולשנות לאלתר את התקנות הארכאיות והבעייתיות בעניין המיגון, זאת בטרם תגרם פגיעה בגוף או בנפש".