הפרקליטות מערערת על קולת עונשו של סאלח

הפרקליטות מבקשת מבית המשפט המחוזי בירושלים להחמיר בעונשו של ראיד סאלח ולהטיל עליו עונש מאסר בפועל.

עדו בן פורת , ד' בתמוז תשע"ד

השייח ראאד סלאח
השייח ראאד סלאח
פלאש 90

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי בירושלים ערעור על קולת עונשו של ראיד סאלח בגין הרשעתו בביצוע עבירה של הפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו. 

סאלח, מנהיג הפלג הצפוני בתנועה האיסלאמית, הורשע בבית משפט השלום בירושלים ונידון לקנס בסך 9,000 ש''ח או 45 ימי מאסר תמורתו וכן להארכת תקופת התנאי של עונש המאסר המותנה אשר נגזר עליו.

בערעור מבקשת הפרקליטות מבית המשפט המחוזי להחמיר בעונשו של סאלח ולהטיל עליו עונש מאסר בפועל בגין תיק זה וכן להפעיל את עונש המאסר המותנה במצטבר.

בחודש שעבר, בעקבות מידע שנמסר לשר הפנים גדעון סער מגורמי הביטחון, החליט השר לאסור את יציאתו מישראל.

על פי מידע מודיעין שהצטבר במערכת הביטחון, סלאח התכוון להמשיך ולפעול בניגוד לחוק מחוץ למדינת ישראל וכי יציאתו תהיה פגיעה בביטחון המדינה.

על פי כתב אישום שהוגש נגדו, ב-2007 הגיע סלאח לירושלים עם מאות תומכים מהצפון ונאם בשכונת ואדי ג'וז בפני אלפים. "עכשיו אנחנו בשטח הזה, המבורך, הצלול ובעל הברכה הטהורה, אילולא ההפרעות והשיבושים, שפקדו אותנו על ידי הכיבוש הישראלי שיסולק בעזרת השם, כמו שסולקו אחרים כמותו בעבר", אמר בין היתר מנהיג הפלג הצפוני בנאום שנשא.

"כשאנו כאן מתכוננים לתפילה במתחם של מסגד אל-אקצא המבורך, פה יוסרו כל ענני הקיפוח משמי ירושלים הקדושה מדמם של החפים מפשע אשר התירו את דמם והוציאו את נשמתם חיילי הכיבוש הישראלי אשר כובשים את מסגד אל-אקצא המבורך".