אהרון ויזנר: מצמרר לחשוב שהחוטפים השתמשו בנו

עורך התכנית נקודת מפגש, התכנית שהושמעה ברכב של החוטפים בזמן החטיפה מזועזע, "המחבלים ידעו את נקודות החולשה וניסו להטעות".

בני טוקר , ה' בתמוז תשע"ד

השתמשו בנו. רשת ב
השתמשו בנו. רשת ב
פלאש 90

אהרון ויזנר, עורך התכנית 'נקודת מפגש' ברשת ב', תכנית שעוסקת באקטואליה יהודית, עדיין מזועזע מכך שהתכנית שלו, בה התראיינה ח"כ שלי יחימוביץ היא זו שנשמעה ברכב של החוטפים באותם רגעים נוראיים.

לדבריו התחושות הן מאוד לא נעימות, "זה קשה לחשוב על זה, מין חוסר אונים מול התחכום של המחבלים, שידעו היטב את נקודות החולשה, בעניין הזה צריכים לחשוב על אפשרות כזאת גם בעתיד".

ויזנר מספר כי כבר למחרת החטיפה נודע לו על הקלטת, "יום לאחר החטיפה קיבלתי טלפון מידיד שלי שעובד במודיעין של משטרת ישראל, שסיפר לי שהם עובדים על איזה תיק ויש שם קלטת שצריכים לנקות ממנה את הרעשים, והוא מנסה להשיג את השידור המקורי, הוא לא ידע על איזה תכנית מדובר, הוא רק ידע שאני עובד בקול ישראל. כששאלתי אותו מי המרואיין, הוא אמר לי, שלי יחימוביץ. אשתי שעובדת בזיהוי פלילי, ישר קלטה שכנראה מדובר בקלטת של החטיפה".

ויזנר מסר את ההקלטה המקורית לאיש המשטרה, אך הקפיד שלא לספר על כך לאיש, "התברר שהקלטת הזאת הייתה מאוד חשובה. אני לא דיברתי על כך עם אף אחד, לדעתי מפטפטים יותר מדיי. אנחנו גם כעיתונאים צריכים לעשות הבדלה בין דברים חשובים לבין דברים שעלולים לסכן. גם עכשיו המשטרה אמרה שהם פרסמו את הקלטת כי לא הייתה ברירה. יש דברים שלא טוב שמתפרסמים בקלטת הזאת".

לדבריו מדובר ברגעים קשים, "זה מצמרר לחשוב שברגעים האחרונים של החטופים הם שמעו את התכנית נקודת מפגש ברשת ב'. לדעתי מי שעולה לטרמפים ואין לו ברירה צריך לקחת בחשבון שהצד השני מתוחכם ויודע טוב מאוד להסוות את עצמו. אולי הטרמפיסטים צריכים לשאול שאלות יותר קשות ושזה יהיה מקובל גם על הנהגים".