"רמזור" – פלפל ישראלי בשלושה צבעים

פיתוח ישראלי חדש – צמח עציץ של פלפל למאכל ושמו רמזור – בעציץ אחד פלפלים בשלושת צבעי הרמזור אדום, כתום וירוק.

שמעון כהן , ח' בתמוז תשע"ד

רמזור בעציץ
רמזור בעציץ
חישתיל

יצרן השתילים הגדול בישראל, תאגיד חישתיל, מציג פיתוח חדש: צמח עציץ של פלפל למאכל בשם "רמזור". הצמח נושא פלפלים בשלושת צבעי הרמזור – אדום, כתום וירוק בעציץ אחד.

מפתחי הצמח מציינים כי "טעמם של הפלפלים מתוק והגידול הביתי מאפשר ליהנות מהטעם של פלפלים טריים. הגיוון בצבעי הפלפל מאפשר להכין מנות צבעוניות בעלות מראה מיוחד".

בשלב זה פלפל רמזור מיועד לשיווק בצרפת, גרמניה ומדינות נוספות באירופה. בהמשך יבחן שיווק המוצר גם בשוק הישראלי. שתילי פלפל רמזור מיוצאים למשתלות עציצים ששותלות ומגדלות את הצמח ומוכרות אותו לצרכנים להמשך גידול ומאכל בבית או בגינה.

בהתאחדות החקלאים מציינים כי פלפל "רמזור" מצטרף לשורה של מוצרים מיוחדים שפיתחה חישתיל בשנים האחרונות בתחום הגינון ובהם: עץ הבזיל שזכה לפרס בינלאומי על חדשנות ונמכר לאחרונה גם למרכזי הגינון בישראל, לואיזה מתוקה להמתקה טבעית של משקאות ותבשילים, אורגנו הוט אנד ספייסי המשלב את טעם האורגנו עם צ'ילי חריף, מנטה שוויצרית עם טעם לימוני מעט חריף ומרענן. זו המנטה בעלת ארומה חזקה ביותר שפותחה במשתלות,מנטה שוקולד בעל טעם עדין יותר וארומת שוקולד, עגבניות צימוק, בעלות פתחי אוורור בקליפתן המאפשרות לעגבניה לאדות נוזלים ולהבשיל כצימוק מבלי להירקב בדומה לענבים ופיתוחים נוספים.