לימודי הוראה יחד עם עשייה בשטח

בתכנית חדשה וייחודית ניתן לשלב לימודי הוראה עם עשייה בשטח. מרכז התכנית: הסטודנט יחיה ויחווה את מערכת החינוך.

אבי חיים , ט' בתמוז תשע"ד

סטודנטיות מכללת אורות ישראל אלקנה
סטודנטיות מכללת אורות ישראל אלקנה
פרסומי ישראל

תוכנית ייחודית להכשרת מחנכים של מכללת "אורות ישראל" משלבת לימודי הוראה יחד עם עשייה פרקטית בשטח.

התוכנית מתבצעת בשיתוף פעולה בין המכללה, אחת המכללות הדתיות הוותיקות להכשרת מורים, והגרעין התורני חברתי "בית מורשת" במעלה אדומים אשר פיתח את התוכנית.

במסגרת התכנית מסיימים הסטודנטים תואר ראשון B.ED ותעודת הוראה ממכללת אורות ישראל, ולזכותם נזקפות בנוסף גם שלוש שנות ניסיון.

המנהל החינוכי של "בית מורשת", הרב אסף כהן, ומי שירכז בפועל את התוכנית, מסביר כי "אחרי שיחות עם אינספור מנהלים ומחנכים, הגענו למסקנה שבדומה ללימודי מקצועות הרפואה ועבודה סוציאלית, אותם ניתן ללמוד רק יחד עם עשייה בשטח, גם לימודי חינוך צריכים להיעשות בצורה כזו שהסטודנט יחיה ויחווה את מערכת החינוך".

"מצד אחד אנחנו לא נוותר על הרמה האקדמאית הגבוהה של מכללת 'אורות ישראל', אך מצד שני אנחנו לא נלמד חינוך רק מספרים, אלא נרד אל השטח. נעבוד בכיתות ניפגש עם מנהלים ומפקחים ונצמיח כאן מורים ואנשי חינוך מחוברים למערכת החינוך בכל פרמטר אפשרי", הסביר הרב כהן.

הבנות ילמדו במדרשת טליה במעלה אדומים את לימודי הקודש (שיוכרו ברובם כנקודות לתואר) ואת הלימודים האקדמאים בקמפוס אלקנה, ואילו הבנים ילמדו את שעות הקודש בבית המדרש של הגרעין הממוקם בתוך ביה"ס תיכון כחלק מהתפיסה החינוכית ואת השעות האקדמיות בימי שישי בקמפוס רחובות.

יצויין כי ראש עיריית מעלה אדומים, בני כשריאל, וסגנו נוריאל גץ תומכים במהלך ומלווים אותו מתוך הבנה כי מסגרת אקדמית לחינוך הפועלת בעיר תתרום באופן משמעותי לקידום ופיתוח מערכת החינוך המקומית, ואף הארצית.

לתוכנית לחצו כאן