הכנסת אישרה: איצטדיונים ללא עישון

על פי ההצעה שאושרה ייאסר העישון באצטדיוני ספורט, מלבד במקומות שהוקצו למטרה זו על ידי הנהלת האצטדיון.

חזקי ברוך , ט' בתמוז תשע"ד

איצטדיון מלא
איצטדיון מלא
מאור יפרח

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את התיקון לחוק למניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון, שיאסור עישון באיצטדיונים.

על פי ההצעה שאושרה ייאסר העישון באצטדיוני ספורט, למעט במקומות שהוקצו למטרה זו על ידי הנהלת האצטדיון, אם הוקצו, כדלקמן: שני אזורים נפרדים של מושבים שמספרם לא יעלה על רבע ממספר המושבים באצטדיון כולו וחדר נפרד לחלוטין, ששטחו לא יעלה על רבע מהשטח שהוקצה לציבור להמתנה בהפסקות.

מי שיעשן במקום אסור באצטדיון צפוי להיקנס ב-1,000 ₪ ואם יוגש נגדו כתב אישום עשוי הקנס לעמוד על 14,400 ₪.

בעלי אצטדיונים שבתחומם יתבצע עישון ייקנסו ב-75,300 שקלים. הרשויות המקומיות שבתחומן נמצאים האצטדיונים יפקחו על האיסורב

בדברי ההסבר להצעה נכתב, כי "מטרתה של הצעת חוק זו היא למנוע סבל מצד הצופים במשחקי ספורט. החוק הקיים למניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון, התשמ"ג–1983, איננו אוסר על עישון ביציעי מגרשי ספורט, על אף העובדה שיש בכך כדי לגרום לסבל רב מצד השוהים במגרשים. על כן, מוצע לאסור עישון גם במקומות אלו ובכך למנוע עישון פסיבי, הפוגע בבריאות של הצופים הנמצאים במקומות אלו".

יוזמת החוק ח"כ עדי קול אמרה: "ההצעה הזו נולדה מפניית ציבור של נער שביקש ללכת לכדורגל מבלי להסריח מסיגריות". ח"כ קול הוסיפה בחיוך "אין עישון במגרשים ברחבי העולם ואם לא יעשנו בישראל כמו שלא מעשנים במונדיאל, אולי גם רמת הכדורגל תהיה כמו במונדיאל".

בקריאה שנייה תמכו בהצעה 43 ח"כים ללא מתנגדים. בקריאה שלישית תמכו בהצעה 39 ח"כים ללא מתנגדים.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il