רבני גוש עציון: מגנים את רצח הנער הערבי

רבני גוש עציון גינו את רצח הנער הערבי, "בעוד אנו אבלים על רצח שלושת הנערים קמו נערים פורקי עול לרצוח נער בלא דין ובלא דיין".

אורלי הררי , י' בתמוז תשע"ד

יער ירושלים גופת נער ערבי
יער ירושלים גופת נער ערבי
פלאש 90

רבני גוש עציון גינו היום את רצח הנער הערבי משועפט.

"בעוד דמנו ניגר ולבנו שותת דם על הרצח הנתעב של שלושת הנערים הקדושים אייל, גיל-עד ונפתלי הי"ד שנרצחו ע"י מחבלים ארורים באכזריות, בעודנו מתאבלים על בנינו היקרים מפז הי"ד, ועמנו התאחד בתפילות, בחיפושים, בדאגה ובצער, קמו נערים פורקי עול לרצוח נער בלא דין ובלא דיין באכזריות רבה", כתבו הרבנים.

"אנו מביעים בזה את מחאתנו וסלידתנו מרצח חפים מפשע, הנוגד דרכה של תורה ואת המוסר האלוקי, שאנו מצווים בהם ומחנכים ללכת לאורם", הוסיפו.

הרבנים הצהירו, "אנו קוראים לכל אדם באשר הוא, ולכל יראי השם, שלא לעשות דין לעצמם. הנקמה – לה' היא! והמוסמכים היחידים לפעולות גמול למחבלים ולאויבים הם חיילי צה"ל וכוחות הביטחון ע"פ פקודת הממשלה. אנו קוראים לממשלתנו להתעשת בעת הזאת להבטיח את שלום עם ישראל, למנוע ירי על הדרום ועל כל תושבי הארץ ולא לאפשר פרעות ע"י פורעים ומשחיתים בירושלים עיה"ק ובכל מרחבי ארצנו ולהכריז על ריבונותנו על כל חבלי ההתיישבות ביו"ש".

על המכתב חתומים: הרב גדעון פרל - אלון שבות, הרב יוסף רימון - אלון שבות דרום, הרב חיים אירם - אלעזר, הרב דניאל כה - בת-עין, הרב אלישיב קנוהל - כפר-עציון, הרב ראובן בן אוליאל - כרמי צור, הרב אורי סמט - מגדל עוז, הרב ישראל גולדשטיין - מיצד, הרב זאב חרל"פ - מעלה עמוס, הרב מתניה בן שחר - נווה דניאל, הרב ירון דורני - נוקדים, הרב אליהו אבא שאול - קידר, הרב שמואל זיידרמן - פני קדם.